Горіхи знижують рівень “поганого” холестерину та попереджають хвороби серця

17 Листопада 2021 08:32  0  3563

Здоров'яГоріхи знижують рівень “поганого” холестерину та попереджають хвороби серця

Розбираємось, скільки їх потрібно їсти

 

Щодня протягом двох років вживання горіхів знижує рівень холестерину в крові і, відповідно, ризик серцево-судинних хвороб. Про це йдеться у дослідженні, результати якого опублікувала американська кардіологічна асоціація.

 

Експеримент тривав два роки, у ньому взяли участь 780 добровольців із різних країн віком від 63 до 79 років. Усі вони були соціально активними, не мали тяжких хронічних захворювань.

 

Волонтерів розділили на дві групи: експериментальну та контрольну. Учасники першої щодня до свого раціону додавали половину склянки горіхів, тоді як контрольна харчувалася як завжди.


Добровольці регулярно здавали аналізи, а наприкінці було взято контрольний тест на рівень холестерину. Також було проаналізовано концентрацію та щільність ліпопротеїнів. Розберемося, що це таке.

 

Чим завинив холестерин
Трохи теорії. Вже давно існує думка, що холестерин - це погано і чим його менше, тим краще. Це не так. Відмовлятися від нього зовсім неправильно. Та й неможливо - наше тіло потребує його.

 

Але холестерин відрізняється від холестерину: умовно його можна розділити на хороший і поганий. Який переважає у тієї чи іншої людини, залежить від наявності спеціальних білків, які є складовою холестерину. Вони називаються ліпопротеїнами і бувають різними - виходячи від їх густини:

 

- ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ) роблять холестерин корисним - вони забирають все шкідливе з холестерину та утилізують це через печінку;


- а ось ліпопротеїни низької міцності (ЛПНЩ), навпаки, сприяють тому, що шкідливі речовини прикріплюються до стінок артерій та формують бляшки.

 

Відповідно, атеросклероз та серцево-судинні захворювання викликає не холестерин сам по собі. Проблеми виникають через співвідношення ЛПВЩ та ЛПНЩ у крові людини. Якщо переважають останні, значить формуватимуться бляшки, що звужують просвіт судин.

 

Що показало дослідження
Через два роки в учасників експериментальної групи рівень ліпопротеїнів низької щільності був нижчим у середньому на 4,3 міліграма, а загальний холестерин знизився на 8,5 мг.

 

Холестерин ліпопротеїнів проміжної міцності (мають щільність між ліпопротеїнами низької та дуже низької щільності) також знизився.

 

Зміни рівня ЛПНГ розрізнялися за статтю:
- у чоловіків він знизився на 7,9%;
- у жінок на 26%.

 

Співавтор дослідження Еміліо Рос, доктор медицини, директор департаменту при клінічній лікарні Барселони в Іспанії, також звертає увагу:
- На початку дослідження всі наші учасники не страждали від серйозних захворювань. Середній рівень холестерину у всіх людей в нашому дослідженні був нормальним. Тому у людей з високим рівнем холестерину після горіхової дієти зниження ЛПНГ буде ще помітнішим.

 

Горішок до горіха
Які горіхи? В експерименті переважно використовували волоський горіх. Вважається, що він допомагає роботі мозку. Жирні кислоти у його складі покращують пам'ять і знижують вплив стресів та нервової перенапруги. А високий вміст вітамінів та мікроелементів живить організм та підвищує імунітет. Але головне, волоські горіхи багаті на омега-3 жирні кислоти, корисні для серця.


Багато людей турбуються про збільшення ваги, коли вони включають горіхи до свого раціону, - каже доктор Еміліо Рос. - Але до складу волоських горіхів входять поліненасичені жирні кислоти, вони повністю розщеплюються в організмі та не відкладаються у жирових запасах.

 

Для зниження поганого холестерину варто щодня з'їдати близько півсклянки волоських горіхів.

 

ВАЖЛИВО
Дізнатися про співвідношення двох видів холестерину в своєму організмі можна за допомогою аналізу крові.
Нормальними показниками вважаються:
- загальний холестерин менше 5,5 мілімоль\літр;
- тригліцериди - менше 1,7 мілімоль\літр;
- ЛПНГ - менше 3,5 мілімоль\літр;
- ЛПВЩ - більше 1 мілімоль\літр (чоловіки), більше 1,2 мілімоль\літр (жінки).

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
1
Сміх
1
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)