Коронавірусний штам Дельта. Коли очікувати нову хвилю захворюваності?

7 Липня 2021 12:56  0  1124

Здоров'яКоронавірусний штам Дельта. Коли очікувати нову хвилю захворюваності?

Увесь світ сколихнула новина про виявлення нового штаму коронавірусу Дельта. Спочатку його зафіксували в Індії. Саме цей штам вдвічі заразніший за той, який було виявлено в китайській провінції Ухань.

 

«Для того, аби заразитися штамом Дельта, необхідна набагато менша доза вірусу, якщо порівнювати із уханським коронавірусом. Перша його відмінність від попереднього у тому, що він надто заразний. По-друге, хоч клінічна картина схожа на Ковід-19, він може ще виражатися активним проявом недугів шлунково-кишківникового тракту, рідким стулом, вираженими болями у горлі та сильним нежитем, чого не було раніше», – зауважила Тетяна Одинець, головна епідеміологиня району.

 

Поки що в Україні зафіксовано тільки 2 випадки зараження.

 

За словами Тетяни Одинець, нова хвиля захворюваності на коронавірус очікується у вересні. Причина тому — сезонні ГРВІ, які будуть знижувати імунітет, недостатнє провітрювання приміщень через похолодання, початок опалювального сезону та погана вентиляція у будівлях.

 

Тетяна Одинець наголошує, що у місцях масових скупчень людей, а саме кафе, ресторанах, офісах, заводах — мають стежити за якістю вентиляційної системи, оскільки сьогодні вже доведено, що новий штам Дельта досить активно поширюється не тільки повітряно-крапельним шляхами, а і аерозольним.

Засоби профілактики інфекції залишаються ті самі: масковий режим, дотримання дистанції, вакцинація. І хоча дискусії щодо важливості вакцинування від коронавірусу продовжуються, лікарі наголошують на тому, що це значно знижує ризик ускладнень від коронавірусної інфекції.

 

Чи готова Україна до нової хвилі захворюваності?
Ми поспілкувалися з головним лікарем Пологівської БЛІЛ Романом Кравченком. Він розповів, що українські лікарні отримали від НСЗУ ряд вимог для медичних закладів, що будуть лікувати хворих на коронавірус. Серед них на сьогодні є наявність 8 анестезіологів, окрема споруда зі 120 ліжками та інші.

“Було опитування, де НСЗУ перевіряли готовність закладів до нового спалаху епідемії в Україні. Ми готові, як і раніше, лікувати людей. Але на сьогодні наш заклад не відповідає висунутим вимогам. Можливо, це тимчасові механізми роботи, доки епідеміологічна ситуація в нормі. На жаль, на багато питань ми відповіді не маємо”, — ділиться Роман Васильович.

 

Зараз у Пологівському районі діють обмеження зеленої зони. Зокрема, у Пологівській БЛІЛ немає жодного пацієнта з виявленою коронавірусною інфекцією.

 

За інформацією від Романа Васильовича, ковідний стаціонар у Бердянську та ковідне інфекційне відділення у Мелітополі відповідають новим вимогам Національної Служби Здоров'я України щодо лікування хворих. Запоріжжя теж має лікарні на 200-300 пацієнтів.

 

Найпершою вимогою у опитуванні для лікарень є інформація про наявність 120 ліжок для ковідних пацієнтів. Пологівська БЛІЛ не має такого приміщення, як і 20% ліжок інтенсивного лікування (що від 120 — 24 реанімаційних ліжка).

 

На сьогоднішний день лікарі не коментують цю ситуацію, бо дуже багато хто не розуміє, що буде далі. Варто зауважити, що за новою медичною реформою, без відповідності вимогам (які, може, і будуть змінюватися після опитування лікарень) оплачувати роботу по напрямках не будуть. Тобто, у найгіршому випадку лікарні не знатимуть, де брати гроші на лікування хворих на Ковід, яких лікувати все одно буде потрібно заради порятунку життя.

 

“На минулому рівні лікування ми готові до нової хвилі: це 58 ліжок для хворих. Але якщо нам не будуть давати кошти, бо ми не відповідаємо висунутим вимогам, то як ми будемо безкоштовно проліковувати випадки, брати кисень? В ідеальному розрішенні цієї ситуації нам можуть дати фінансування на лікування хворих на ковід пацієнтів без сьогоднішніх вимог. Ми їх фактично виконати не можемо”, — зауважив Роман Васильович.

 

Якщо ж сьогоднішні вимоги залишаться на тому ж рівні, ситуація може бути наступною:
у Пологах можна буде звернутися до сімейного лікаря зі скаргами та підозрою на коронавірусну інфекцію, здати ПЦР-тести, а доправлятимуть хворих для госпіталізації у найближчу лікарню, яка буде відповідати вимогам НСЗУ та фінансуватися на достатньому рівні.

 

Роман Васильович зазначив, що результати опитування від НСЗУ взяли для опрацювання, але поки що невідомо, які вимоги буде висунуто лікарням офіційно при складній епідеміологічній ситуації в Україні.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
6
Сміх
23
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)