Коли в Запорізькій області очікують пік захворюваності на грип та коронавірус

30 Вересня 2021 15:56  0  1204

У регіоніКоли в Запорізькій області очікують пік захворюваності на грип та коронавірус

У Запорізькій області зростає захворюваність на грип, ГРВІ та коронавірус


У Запорізькій області щотижня збільшується кількість хворих на грип, ГРВІ та коронавірус. Так, за минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли близько 15 тис. чоловік. Це при тому, що 2 тижні тому кількість хворих було в межах 8 тис. 800.

 

Таким чином, зростання захворюваності на грип становить більш ніж на 70% за два тижні. Разом з цим на 145% зросла і захворюваність на коронавірус. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов.

 

Очікується, що цей епідсезон в Запорізькій області буде більш інтенсивним, ніж попередній. Пік захворюваності повинен наступити в жовтні-листопаді.

 

- Цьогоріч епідсезон в Запорізькій області може бути більш інтенсивним. Це пов'язано з уже підтвердженою циркуляцією штам «Дельта», який є більш контагіознім та спричиняє важчій перебіг захворювання. Тому пік ми приблизно очікуємо у жовтні - листопаді, зважаючі на поточні тенденції захворюваності. Рік тому такого зростання захворюваності ми не спостерігали, - пише Роман Терехов.

 

Нагадаємо, що найбільш частим ускладненням грипу є пневмонія. При гострому перебігу хвороби вона може за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

 

Найбільш уразливими до грипу є діти до 5 років, вагітні, люди старше 60 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні серцево-судинними захворюваннями і захворюваннями легенів.

 

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Хвора людина навіть із легкою формою захворювання небезпечний для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів. В середньому це 7 днів.

 

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я прогнозує в цьому епідсезоні циркуляцію таких вірусів грипу:

 

- вірус, подібний A / Victoria / 2570/2019 (H1N1) pdm09;
- вірус, подібний A / Cambodia / e0826360 / 2020 (H3N2);
- вірус, подібний В / Washington / 02/2019 (лінія B Victoria);
- вірус, подібний B / Phuket / 3073/2013 (лінія B / Yamagata).

 

Відзначимо, що найдієвішим способом захисту від грипу є вакцинація. Разом з цим, вакцинація від грипу не захищає від коронавірусу і навпаки.

 

Вакцинуватися від грипу медики рекомендують на початку епідсезону - у вересні-листопаді. Ефект після щеплення настає не раніше, ніж через 2 тижні.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
3
Сміх
11
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)