Від домогосподарств, які зекономили електроенергію та газ, чекають заяву на виплату компенсації

24 Липня в 06:41  0  482

У регіоніВід домогосподарств, які зекономили електроенергію та газ, чекають заяву на виплату компенсації

З метою збільшення адресності надання житлових субсидій, контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, які спрямовуються на надання допомоги, Уряд затвердив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Зміни спрямовані на те, щоб усі ті, хто справді потребує субсидії, їх отримали.

 

Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації, нові правила надання субсидій не торкнулися малозабезпечених сімей та пенсіонерів. У той же час, багаті люди, які мають предмети розкоші, нові автомобілі, або у складі сімей яких є працездатні особи, що декларують нульові доходи, більше не зможуть паразитувати, тобто, отримувати державну допомогу.

 

Більшості громадян субсидії перепризначено автоматично, з урахуванням доходів за попередні два квартали (так, при розрахунку субсидії з травня 2018 року до розрахунку доходу працездатних осіб враховуються 3,4 квартали 2017 року, а для пенсіонерів - дохід за квітень 2018 року).

 

Призначення субсидії здійснюється двічі на рік – у травні і жовтні.

 

З 1 травня 2018 року почали діяти нові форми заяви та декларації про доходи у відповідності до нових правил призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Заяву і декларацію потрібно було подати: орендарям житла; внутрішньо переміщеним особам; тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на тих, які фактично проживають у помешканні; тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати; тим сім’ям, у яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року; тим сім’ям, які станом на травень 2018 року мали понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасили її до червня.

 

За 5 місяців поточного року 23,5 тис. домогосподарств отримали субсидію на житлово-комунальні послуги на суму 1,3 млрд. гривень.

 

Субсидію на придбання скрапленого газу та твердого палива призначено 24,6 тис. домогосподарств на суму 73,9 млн. гривень.

 

На сьогодні залишилося поняття монетизації невикористаної суми субсидії. Як і минулого року, у разі економного споживання послуг в опалювальному сезоні 2017/2018 років громадянам на підставі списків організацій-надавачів послуг з газо-, електропостачання буде монетизовано еквівалент 150 кВт. годин електроенергії та 100 куб. метрів газу.

 

За станом на 01.07.2018 836 підприємств провели перерахунки сум невикористаних субсидій за спожиті послуги: з електропостачання (у тому числі на комунально-побутові потреби), теплопостачання, газопостачання (у тому числі на приготування їжі та підігрів води), постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

 

До державного бюджету повернуто 193978,3 тис. гривень.

 

До територіальних органів соціального захисту населення області організації надали списки на виплату монетизованих сум субсидії для 45,6 тис. отримувачів на суму 25852,69 тис. гривень. На сьогодні 8,4 тис домогосподарств подали заяви на відповідну виплату.

 

До 1 вересня 2018 року потрібно подати заяву до органів соціального захисту населення, на підставі якої буде проведено виплату.

Питання реалізації оновленого порядку призначення житлової субсидії знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

Пологи (г.)