“Кожна жінка повинна мати свій острівець щастя”, - роздорівчанка Любов Сур

17 Березня 2021 09:37  0  1853

Особистість“Кожна жінка повинна мати свій острівець щастя”, - роздорівчанка Любов Сур

Маючи лише голку з нитками, її руки творять дивовижні речі, адже вишивання – надто тонка і кропітка робота, не в кожного вистачить терпіння і наснаги цим займатися. Роздорівчанка Лобов Сур - чарівниця-рукодільниця, яка займається вишиванням понад 15 років. Своїми золотими руками вона створює справжні вишивані шедеври: неземної краси рушники, портрети тощо.

 

“Справжні вишивальниці не дивляться серіали, вони їх слухають...”

“Взагалі я працюю вчителем трудового навчання в Кінськороздорівському НВК, веду гурток рукоділля. Почала займатися з учнями - знайшла своє хобі, яке на сьогодні є частиною мене. Вишиваю років 15. Завжди стверджую, що ми не знаємо, чим життя може здивувати нас, головне, бути уважними. Ось так по професії прийшла вишивка в моє життя та неочікувано припала до душі,” - розповідає Любов Олександрівна.

oly

 

Чи маєте якісь особливі методики вишивання?
Найбільше полюбляю декоративні шви, не один хрестик чи гладь, до вподоби поєднувати різні техніки, оскільки кінцевий результат вражає та надихає на нові роботи. Найчастіше використовую такі техніки, як тамбурний, козлик, стемпінг-стебловий, голка вперед з перевивом тощо.

 

А як родина ставиться до вашого захоплення?
Родина мене підтримує. Чоловік не сердиться, що я вечорами занурююся у свою улюблену справу. У нас дві донечки, Тамара та Світлана. Вони вже мають свої вишивані колекції. Думаю, дівчатам передалося таке захоплення від мене, оскільки щовечора вони спостерігають, як я працюю. Старша донечка Тамара нещодавно зробила нам з чоловіком подарунок на день народження, вишила наші портрети. Молодша більше любить вишивати природні пейзажі та звірів.

 

Що надихнуло на створення картини Кінськороздорівського НВК?
Минулого року відзначали 150-ти річний ювілей нашої школи. Виникло бажання зробити особливий подарунок до такої визначної події - світлину школи в осінніх фарбах. Мені близькі кольори осені, тож побачила в своїй уяві вже готову картину, потім розпочала етап вирахування та розбиття на кольори: насичений сірий, синій, бежевий. Вишивала впродовж шести місяців. Цей подарунок тепер прикрашає шкільне фойє. Загалом в приміщенні школи є цілий стенд моїх робіт.

oly

 

Над чим зараз працюєте?
Взагалі, ідей багато. Найперше, хочу вишити дуже гарну сорочку особисто для себе. В мене є вишиванка по типу туніки, але хочеться текстильну, з багатою вишивкою.

 

Чи вимагає великих затрат вишивання?
Коли заходжу в магазин, щоб придбати нитки, тканину, фурнітуру, про гроші взагалі не думаю. На щось інше, одяг або їжу, мені буває шкода витрачатися, а ось на вишивання ніколи не жалкую, адже це моя самореалізація, без цього процесу не буде щасливою моя душа, тому навіть не рахую, скільки коштів йде на одну роботу.

 

Скільки вишивок у вашій колекції, чи виставляєте роботи на продаж?
Вишиваю в основному для себе та близьких. На продаж виставляти немає бажання, адже там частинка моєї душі, мого серця, емоції та мрій, як таку роботу можна продати за гроші?! Це безцінно. У моїй колекції близько 30 робіт: картини, вишиванки, рушники, тощо. На одну роботу завжди йде близько шести місяців.

oly

 

Яка робота є найближчою до серця і чому?
Найулюбленішою роботою для мене є картина “Моє село”, вишита до ювілею села. На картині зображено наше село: посередині - церква, поруч степи та річка. Ця картина найдорожча для мене, там поєднані різні види вишивки: декоративний шов, гладь, хрестик, рахункові. На роботу пішло приблизно півроку. Є роботи, котрі вишивали разом з моїми учнями, це карта України, портрет Тараса Шевченка та вірші Шевченка.

 

Вишивка для вас це...?
Це частина мого життя. Коли я починаю нову роботу, відчуваю піднесення, хвилювання, намагаюся передавати свою любов і тепло. Наприклад, коли вишивала племіннику на весілля рушник, мріяла, щоб його родина жила дружно, щоб дітки здорові були, щоб достаток панував і злагода, тобто це певна магія добра. Полюбляю дарувати свої вироби рідним, хрещеникам, дітям, в основному це рушники на щастя, на долю.

 

“Кожна жінка повинна мати свій острівець щастя”...
Коли дивлюся на свої роботи, думаю: невже це я зробила... Інколи просто сама не вірю, що вийшла така краса. Хочеться побажати милим жінкам завжди мріяти. Якщо ви відчули прагнення творити, не сумнівайтеся, робіть перші кроки - і цей процес принесе неабияку радість самопізнання і творчої самореалізації. Запевняю, що ця маленька іскорка здатна перерости у грандіозні задуми і цікаві творчі проекти. Я відчуваю себе щасливою, бо знайшла свій острівець щастя. Творіть, любіть та насолоджуйтеся життям.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

42
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)