Легалізація канабісу – проблема чи її вирішення

10 Квітня в 09:49  0  933

Здоров'яЛегалізація канабісу – проблема чи її вирішення

Вже не перший рік в Україні ведуться розмови про легалізацію чи то пак узаконення канабісу – медичної марихуани для лікування або полегшення стану важкохворих пацієнтів.


Тож нещодавно всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала виключити канабіс та смолу канабісу з пункту 4 Єдиної конвенції про наркотичні засоби, де прописані особливо небезпечні засоби без терапевтичного значення.


Не лишилась осторонь цього питання і в.о. міністра охорони здоров’я Олена Супрун. Вона підтримала ініціативу (петицію на сайті Верховної Ради) українців про легалізацію канабісу, висловивши свою думку на сторінці у Фейсбуці.


Така пропозиція і зокрема ставлення до неї міністра охорони здоров’я викликали певний резонанс серед більшості українців: невже тепер лікувати головний біль стане приємніше? Чи варто очікувати збільшення наркозалежних пацієнтів? І чи не є легалізація наркопродукту новим проявом геноциду проти нації?

 

Ми вислухали думки фахівців і пропонуємо їх увазі читачів:


Під медичним канабісом фармацевти мають на увазі медпрепарати на основі активних компонентів, що містяться в коноплях. Експерти пояснюють, що не всі канабіноїди мають наркотичний ефект. Незважаючи на це, все, що пов'язано з канабісом, в Україні заборонено.

 

Олесь КАДИБ, лікар фізіотерапевт


Не розумію, чому навколо цього питання зараз стільки розмов. У нас, щоб полегшити стан пацієнта, використовується морфій. Це теж наркотичний засіб, який при частому вживанні призводить до незворотних наслідків. І якби цей легалізований препарат був у вільному доступі, аптеки мали б постійні черги бажаючих його отримати. Але ж існує порядок видачі особливо небезпечних засобів, і він досить непогано діє.

Тож якщо канабіс буде легалізовано – це полегшить стан багатьом хворим і не призведе до збільшення наркозалежних, бо видаватиметься дозвіл на лікування і отримання препарату – медичного! – тільки під пильним стеженням міністерства охорони здоров’я.

 

Річард САВАНД, лікар-невропатолог


Легалізація марихуани - погана ідея.Такий крок дасть людям привід думати, що вона цілком нешкідлива, але це омана - від марихуани потрібно триматися подалі, крім тих випадків, коли для її використання є спеціальні медичні показання. Сьогодні у семи штатах і в місті Вашингтон дозволено рекреаційне використання марихуани, тобто епізодичне її вживання за медичними показаннями, а не для отримання задоволення.


Сьогодні США увійшли в чергову опіоїдну кризу. Люди з усіх верств суспільства борються з алкогольною та наркотичною залежністю, тож реакція щодо дозволу на використання марихуани навіть для медичного застосування – досить неоднозначна.

 

Дівя РАВІ, терапевт Центру медичної освіти


Кілька досліджень показали, що вживання канабісу може принести користь серцю. Інші повідомляють про потенційно шкідливі наслідки.
Наприклад, деякі дослідження пов'язали вживання канабісу зі зниженням ризику діабету, рівня цукру в крові й підвищенням рівня ліпопротеїдів високої щільності або так званого “хорошого” холестерину. Також, незважаючи на те, що канабіс явно підсилює апетит, жодне дослідження не показало зв'язку вживання із зайвою вагою або ожирінням.


Однак в інших дослідженнях було виявлено, що куріння конопель асоціюється з більш високим ризиком серцевого нападу й смерті від серцевих захворювань.


Доказів недостатньо, щоб зробити якісь висновки, Зв'язок між коноплями й серцево-судинним здоров'ям до теперішнього часу недостатньо вивчений.

 

Кому можна


Поки що нікому, запевняють в міністерстві охорони здоров’я. І це питання не буде вирішене найближчим часом. Але його варто порушувати вже тільки через те, що світова практика показує: лікування канабісом реально може допомогти багатьом.


Психологічні розлади, синдром Драве, синдром Леннокса-Гасто, різні форми епілепсії та інші психо-неврологічні захворювання можуть протікати набагато легше з використанням препаратів на основі марихуани.


Пацієнти, які зіткнулися з такими хворобами, стоять перед нелегким вибором. Вони можуть чекати, коли петиція набере достатню кількість голосів, щоб звернення розглянули в парламенті, свої підписи протягом трьох місяців повинні поставити мінімум 25 тис. осіб, потім - поки ініціативу предметно розглянуть у Верховній Раді і реалізують в законодавчому полі. Або ж, остерігаючись шахраїв, які працюють на чорному ринку, спробують привезти необхідні ліки з сусідньої Польщі, де його продаж дозволено. Ось тільки ввезення канабіноїдних медичних препаратів за нашими законами прирівнюється до контрабанди наркотиків.


Втім, існує й інший варіант – емігрувати в країну, де лікування канабісом дозволено.

 

Марина Андрусишена

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
1
Сміх
3
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)