«ПЕРЕМОГА» над залежністю ДАЄ ШАНС НА ПЕРЕМОГУ НАД СОБОЮ… Історія життя Олександра Видолоба Есть фото

25 Червня 2021 13:44  0  1476

Особистість«ПЕРЕМОГА» над залежністю ДАЄ ШАНС НА ПЕРЕМОГУ НАД СОБОЮ… Історія життя Олександра Видолоба

Наркотики називають «диявольським зіллям». Це порівняння має сенс, бо суть його – обман. Спочатку почуття задоволення, ейфорії, всесильності. Після настає етап спустошення. Для того, щоб знову відчути себе щасливим (а далі – просто відносно нормально почуватися) потрібно вжити дозу. І так – щодня. ДОЗА стає єдиним сенсом, умовою, цінністю існування. Залежні люди не живуть, а саме існують від «дози до дози», і вектор цінностей у них зміщується лише в один бік – до зілля.

 

Про це з власного досвіду знає 33-річний Олександр Видолоб, який поділився з нами шляхом подолання своєї залежності.


Залежність приходить поступово…

Кожен наркоман-початківець вважає, що завжди буде молодим, здоровим, щасливим, з цілими зубами та сяючими очима.
Я не відразу став наркоманом. Все почалося з цигарки, алкоголю, гучних компаній. Ніколи не думав, що стану залежним. В 14 років вперше закурив... до цього часу активно займався спортом. Відвідував секцію греко римської боротьби. Але, як то кажуть, вулиця почала все більше затягувати, і вже на першому курсі в вузі з'явилися перші приводи до поліції. Непомітно для себе почав приймати таблетки, згодом серйозні наркотики - метадон в кристалі, його ще називають синтетичний героїн. З 5-го класу я переїхав від батьків і почав жити з бабусею, тому твердого впливу дорослих не мав, всьому вчило вуличне життя і старші хлопці. Дивлячись на старших, хотілося бути як вони. Мені тоді здавалося, що вони вільні у своєму виборі, а цигарки та наркотики додавали їм впевненості і авторитету.


12 років в наркозалежності. Самотність та розбите вщент життя...
Те, що нам подобається, наш життєвий вибір не завжди правильний. Так сталося і зі мною. Я потрапив в глуху систему наркотиків, більше 12-ти років не міг з неї вибратися. Не допомагало НІ кодування, НІ наркодиспансер, НІ в'язниця. Всюди я знаходив наркотики. Внаслідок моєї залежності я став самотній: рідні, друзі та знайомі від мене відвернулися, припинили спілкуватися. Кому ж потрібен наркоман?

 

На грані життя та смерті. Три передозування
За весь час вживання наркотиків мав 2 випадки передозування. Але мене це не зупинило. Навіть перебуваючи на лінії смерті, все одно продовжував “вбиватися”. Втретє передозування призвело до зупинки серця. Слава Господу за небайдужу жінку, яка мене знайшла в під'їзді і викликала швидку допомогу. Я прокинувся на реанімаційному столі голий, прив'язаний під крапельницями і згадав про однокласника, який розказував про Бога і про центр реабілітації, в якому залежні люди повертаються до повноцінного й по-справжньому вільного від залежностей життя. Як потім розповів мені лікар, приблизно 5 хвилин я вже не дихав. Те, що я живу, - це Господній шанс, це подарунок для мене. Я це дуже ціную.

 

76

 

Реабілітація наркозалежних - реальна. “Колишні” - Є
Після виходу з лікарні прийняв пораду однокласника і поїхав в християнський центр реабілітації до Поліг. Реабілітація в Центрі була розрахована на один рік. На час моєї реабілітації там проживало 15 реабілітантів «гострого блоку». Це дорослі чоловіки віком від 20 до 60 років з проблемами залежності, «вантажем» злочинів, та 4 чоловіка з числа тих, хто пройшов реабілітацію, але вважає, що потребує ще підтримки наставників. Реабілітація – процес добровільний. Залежні люди приходять сюди самі або їх приводять родичі.


«Це має бути усвідомленим рішенням, – розповідає Олександр, – без бажання позбутися залежності всі зусилля марні. Навіть якщо лягти на порозі і не пускати того, хто вирішив піти з центру, він обов’язково втече. Тому нікого силою не тримають».


Розпорядок дня в Центрі був регламентований. Ранкова молитва, вивчення Біблії, добрі справи, поетапний процес відновлення особистості в соціумі. Найважчим в моєму новому житті було зробити перший крок, тобто прийняти своє безсилля і довіритися Богові і людям, які змогли подолати ті ж складнощі, що були і в мене. Адже ми звикли все робити самі, бути незалежними, а тут має бути повна капітуляція.

 

За словами чоловіка, реабілітація забезпечила його засобами якісного існування: самодисципліною, вмінням налагоджувати стосунки з людьми, відповідальністю за власні рішення та вчинки. Каже, з центру реабілітації вийшов з артилерією – "бери і застосовуй". Та найважливіше – зміна життєвих цінностей та порятунок душі.

 

76


Відтепер рятую хлопців власним прикладом та досвідом
Вже більше 4 років не вживаю наркотики. Пройшовши реабілітацію, переїхав у своє рідне місто Запоріжжя, де несу свою частку служіння в церкві “FREEDOM”, за зразкову поведінку став членом церкви. Відновив заняття спортом. Найцінніше для мене те, що можу займатися порятунком хлопців, які гинуть в лапах наркотиків. Часто прямо з вулиць піднімаю пацанів в “кайфі”, разом з командою волонтерів приводимо до тями і починаємо духовно з ними працювати.


Тільки словом Божим. Я особисто іншого шляху не знаю і не бачу. Слово Боже, особистий приклад і авторитет. У Центрі залежні бачать людей, котрим реально вдалося позбутися згубної звички. Та ми, наставники, у спілкуванні з ними не маємо права на помилку.


Звичайно є невдячні, які повертаються у своє болото, але надихають ті, хто дійсно докладають зусилля аби стати вільними через віру в Ісуса Христа.

 

76


Організовую з церковною командою декілька разів на тиждень годування для нужденних. Вирішальним фактором для мене на сьогодні є життя, бо ніщо більше не має справжньої цінності.

 

Сьогодні я працюю на заводі, проводимо з хлопцями зібрання груп анонімних наркоманів і алкозалежних. А ще я вступив навчатися заочно на психолога, в планах працювати в соціальній службі допомоги людям, це може бути або снід центр, або організація сподівань в Запоріжжі.


Нещодавно з однодумцями відкрили молодіжний центр “Скала”, де власним прикладом, семінарами, практикою демонструємо та прививаємо молоді любов до здорового способу життя. Я не соромлюся свого минулого та того, що є віруючою людиною, адже обрав шлях віри, виконання Божих заповідей, відвідування церкви та дотримання порад служителів храму Божого. Я отримав свободу від своїх залежностей. Ми вибираємо Бога.

 

Операція “МАК”. Як бореться з пологівськими наркоманами поліція
За повідомленням Пологівського відділу поліції, в ході проведення оперативно-розшукових заходів, направлених на протидію наркозлочинності на території обслуговування Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області та підпорядкованих підрозділів поліції, розташованих в Гуляйполі, Більмаку, Токмаці та Оріхові, з початку поточного року працівники поліції виявили 42 правопорушення у сфері незаконного обігу наркотиків. З незаконного обігу вилучено близько 4-х кілограмів особливо небезпечних наркотичних засобів і психотропних речовин.

 

Слідчими відкрито 32 кримінальні провадження за ознаками ч. 1 та ч. 2 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України, за які передбачається покарання у вигляді штрафу від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

 

На території оперативного обслуговування саме Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області виявлено та задокументовано три факти збуту особливо небезпечного наркотичного засобу «Канабіс». За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ознаками ч. 2 ст.307, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

 

Наразі кримінальні провадження перебувають на розгляді в Пологівському районному суді Запорізької області. Відносно обвинувачених обрано запобіжний захід - тримання під вартою.

 

Протягом травня поточного року працівниками поліції на території м. Токмак було задокументовано факт незаконного продажу кодеїновмісних препаратів в одному з аптечних закладів. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 320, що передбачає покарання у вигляді штрафу до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Працівниками кримінальної поліції Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області задокументовано два факти організації та утримання наркопритонів на території м. Пологи. За даним фактом слідчими відкрито кримінальні провадження за ч. 1, ч. 2 ст. 317. Злочинцю загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років позбавлення волі.

 

Також виявлено один факт втягнення в наркоманію. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 315, що передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

 

Працівниками кримінальної поліції відділення поліції № 2 (смт.Більмак) Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області виявлено та задокументовано 4 факти організації та утримання наркопритонів, за якими також проводиться досудове розслідування за ч. 1 та ч. 2 ст.317.

 

З 21 травня 2021 року з метою протидії наркозлочинності, виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з незаконним вирощуванням нарковмісних рослин, проводиться оперативно-профілактична операція «Мак». За результатами проведення оперативних заходів правоохоронці відділення поліції № 3 (м.Токмак) Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області виявили факт незаконного вирощування рослин коноплі, які місцевий житель вирощував в кількості 147 рослин на території свого домоволодіння в теплиці. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 310, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

 

Дільничний офіцер поліції Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області в ході проведення ряду санкціонованих обшуків виявив та задокументував два факти вирощування рослин снодійного маку на присадибній ділянці домоволодіння двох мешканців міста Пологи. Загальна кількість вилученого складає 414 зростаючих рослин снодійного маку. За вказаними фактами також відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

 

Нагадаємо, що 26 червня відзначаємо Міжнародний день боротьби пpоти зловживання наркотиками.

 

 


Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
2
Сміх
1
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)