Інна Ходус — пологівчанка, яка шукає і знаходить способи допомоги дітям СМА Есть фото

19 Травня 2021 09:33  0  2246

ОсобистістьІнна Ходус — пологівчанка, яка шукає і знаходить способи допомоги дітям СМА

СМА або спинальна м’язова атрофія — рідкісне нервово-м’язове захворювання, яке призводить до ранньої смерті. Таке захворювання спричиняється генетичним дефектом і може спіткати будь-яку дитину. Але у 2017р. шляхом клінічних випробувань було схвалено препарат, який допомагає побороти цю недугу. Недосяжною є його ціна: 1 ін’єкція, яка може врятувати життя дитини до 2-річного віку, коштує 2,3 мільйони доларів.

 

«Звісно, дуже багато людей, коли чують таку суму, сприймають збір коштів як спекуляцію та спосіб нечесного заробітку. Дехто вважає такі сім’ї неблагополучними, тобто вони самі винні у такій ситуації. Але ця хвороба може прийти в будь-яку родину, незалежно від статусу та умов проживання», – ділиться Інна.

 

Від цього генетичного захворювання не застрахований ніхто. Навіть тоді, коли батьки стають на облік під час вагітності до медичних закладів, аналіз на спинно-м’язову атрофію не є обов’язковим у переліку рекомендованих аналізів.

 

Інна Ходус розповідає, що про саме захворювання і такі випадки смертності у дітей вона дізналася вже після других пологів. Каже, що якби дізналася раніше, обов’язково б знайшла клініку та здала аналіз на СМА.

 

До того, як зробити укол від цього захворювання до досягнення дитиною 2-річного віку, необхідно перебувати на підтримуючій терапії. Україна є державою, яка не виділяє гроші на це. Тому батьки цих дітей змушені виїжджати за кордон на заробітки, аби не просто заробити неймовірні суми на укол, а і для забезпечення малюка підтримуючою терапією.

 

Саме через це небайдужі люди і створюють об’єднання однодумців, які займаються пошуком грошей, організацією благодійних заходів та лотерей.

 

Пологівчанка Інна Ходус, хореографиня, яка наразі перебуває у декретній відпустці, намагається допомогти дитині зі СМА: Амелії Міщенко із Києва. Робить вона це з групою волонтерів. Але і до цього від осені минулого року допомагала діточкам самостійно.

 

Часу для збору коштів на рятівний укол для Амелії не так багато — залишилося менше року. До речі, дівчинку підтримують і такі українські зірки, як Альона Альона, Джамала, Мама Ріка, Роман Яремчук, Вова зі Львова, Калуш.

 

Що робить пологівчанка Інна?
Організовує благодійні лотереї в Інтернеті, просить про допомогу у організації та розповсюдженні своїх друзів у фейсбуці та пологівських підприємців. Також наразі активно займається і зовнішньою рекламою про такий вид благодійності по місту.

 

«Дуже багато людей, що мають кошти, витрачають їх виключно на себе, нові машини та ремонти. Але я вважаю, що потрібно залишатися людиною та бути небайдужим до тих, хто потребує допомоги, яку ми можемо їм надати», — вважає Інна.

 

Що таке благодійна лотерея?
Це купівля цікавої для людей продукції, пожертвування цієї продукції від підприємців для лотереї та розповсюдження інформації про те, що кожен бажаючий може стати учасником розіграшу того чи іншого лоту. Так, Інна вже організувала благодійні лотереї із наступним лотами: дитячий толокар, ортопедичні килимки-пазли, дитячі смарт-часи та інші... Ціни за лотерейні номерки досить символічні — 25-50 гривень, а лоти для реалізації цієї благодійної ідеї може купити сама Інна або інша людина, чи то надають небайдужі підприємці.

 

У цій добрій справі Інну підтримують близькі люди та колеги. Але сама жінка стверджує, що з того часу, як почала займатися благодійністю, переглянула своє ставлення до деяких людей, які або ігнорували, або, справді маючи можливість, відкрито відмовляли у навіть мінімальній допомозі: простому репості.

 

“У таких ситуаціях багато хто покладається на долю. Але доля тут ні до чого! Якщо кожна людина не пройде повз цієї проблеми і пожертвує хоч гривню, хоч 50, хоч 1000, хоч просто замислиться: чим я можу допомогти, це вже буде вагомою допомогою для цієї дитини. Не обов'язково навіть платити гроші — можна віддати для реалізації у лотереї чи ярмарці старі прочитані книжки, спекти тістечко або передати щось створене своїми руками… Це вже буде щирою та такою необхідною допомогою”, — підсумовує Інна.

 

Як можна приєднатися до допомоги сьогодні?


Ми пропонуємо всім охочим відразу декілька шляхів:


1. Написати у Фейсбуці Інні Ходус, запитавши про діючі лотереї та ярмарки;


2. Переглянути офіційну сторінку Благодійного Фонду “Амелія”, де відбувається збір коштів для Амелії Міщенко. Посилання: https://www.instagram.com/help_amelia_smalik/;

76


3. У мікрорайоні Пологи-5 у магазині будівельних матеріалів “Луч” навпроти заправки “Крістіна” є благодійна скринька із підтверджуючими прозорість акції документами. Туди також можна пожертвувати кошти;


4. 22 травня з 11:00 до 19:00 у Запоріжжі, парк Дубовий гай, за підтримки БФ “Амелія” буде проведено благодійний ярмарок. Ви можете взяти в ньому участь як у Запоріжжі, придбавши продукцію, так і передати її до Запоріжжя через Інну Ходус. Можна пожертвувати для благодійної реалізації солодощі, дитячі іграшки. кондитерські вироби, сувеніри, хенд-мейд продукцію. До речі, свою допомогу запропонували завуч з виховної роботи гімназії “Основа” Альбіна Донець та колега Семененко Мар’яна: вони нададуть прикраси ручної роботи. Зокрема, Альбіна Донець проведе збір таких сувенірів серед небайдужих учнів гімназії. Це буде “Акцією добра”.

76


Організація цього ярмарку і вихід матеріалу про діяльність Інни Ходус у “Районці” співпали за часом. Тому ми пропонуємо всім, хто має поклик зробити добро, відгукнутися та стати активним учасником.

 

“Щедрість полягає не стільки в тому, щоб давати багато, скільки в тому, щоб давати своєчасно”.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

30
Супер
6
Сміх
4
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)