Які ідеї спрацьовують

2 Травня в 09:27  0  573

АсортіЯкі ідеї спрацьовують

У світі стартапів, проектів та бізнес-ідей - актуальним завжди залишається питання: Яка ж ідея матиме право на життя? Книг про це написано багато, але у цій колонці корисних порад ми розповімо про правила працюючих ідей від братів Хізи (Чіпа і Дена).

 

Чип і Ден - автори світових бестселерів, що перекладені 30 мовами. Чіп - професор Вищої школи бізнесу Стенфордського університету, Ден — консультант організації Duke Corporate Education і співзасновник новаторської видавничої компанії Thinkwell. Від таких людей точно можна дізнатися, як зробити вибуховий проект.

 

Про 6 принципів ефективних ідей брати розповідають у своїй книзі Made to stick: Why some ideas survive and others die (Приліпи! Чому одні ідеї досягають успіху, а інші зазнають поразки).

 

1. Простота

Проста ідея - завжди уособлює в собі ефективну основу і є лаконічною. Вдалий приклад - газета Daily Record у штаті Північна Кароліна. Її головний редактор Гувер Адамс визначив, що видння у маленькому містечку має упі лише тоді, коли пише про місцевих жителів. Гувер навів приклад: “Якби газета передрукувала весь телефонний довідник міста, то половина жителів сиділа б і шукала своє ім'я в списку”. Ідея була сформульована як “Імена, імена,і знову імена”. Тепер кожен журналіст Daily Record перед створенням матеріалу згадує фразу “Імена, імена,і знову імена”.

 

2. Несподіваність

Несподівані та оригінальні ідеї, про які будуть говорити та за які будуть поважати - друге правило працюючих ідей. “В універмазі Nordstorm обслуговуючий персонал запаковує для своїх клієнтів товари, які вони придбали в іншому магазині. Взимку nord прогріває двигун автомобіля свого клієнта, поки той робить покупки в універмазі. Nord повернув клієнту гроші, витрачені на комлект ланцюгів для шин, - незважаючи на те, що Nordstorm взагалі ними не торгує”. Таким чином замість обіцянок про забезпечення комфорта клієнта, універмаг несподівано робить те, що є несподіваним та приємним. І це працює.

 

3. Конкретність

Не бійтеся матеріалізовувати свою ідею. Коли ви демонструєте проект - вас може виокремити з-поміж конкурентів те, що у вас що показати. Приклад, який наводиться у книзі - досить простий. Одного разу Джеррі Каплану випав шанс представити свою модель персонального комп'ютера компанії з Силіконової долини. Як обійти конкурентів і заволодіти увагою оціночної комісії? На момент свого виступу у Каплана в руках була звичайна червона папка для паперів. Після доповіді він підкинув її, і папка
з шумом упала на стіл комісії. “Це - модель нового персонального комп'ютера”. Бачачи перед собою матеріальний образ того, про що всі намагалися донести за допомогою презентацій, експерти тут же почали обговорювати проект.

 

4. Достовірність

Згадуючи про реальні, але прикрашаючі позитивом деталі - ви схиляєте аудиторію на свій бік. Навіть непомітні моменти, які ставлять хоча б маленькі плюсики навпроти ваших ідей - вже можуть відіграти велику роль.

 

5. Емоціональність

Аналітичне мислення часто заглушає емоції. А емоції - це дуже рушійна сила у прийнятті рішень. Звичайно, грати на емоціях не є добре, але скористатися здатністю людей відчувати заради справи можна. У книзі “Made to stick: Why some ideas survive and others die” як приклад розповідається про експеримент, в ході якого учасники знайомилися з проблемами дітей в Африці, а потім повинні були зробити пожертвування організації, яка допомагає дітям у всьому світі. В одному листі була зібрана зведення статистичної інформації про те, скільки дітей голодує в різних африканських країнах. В іншому - коротко описана історія однієї дівчинки з Малі, на прожиток, медичну допомогу та освіту якої будуть спрямовані зібрані гроші. У підсумку, люди, які прочитали другого листа, в середньому пожертвували більшу суму. Тоді досліднки дійшли висновку, що “як тільки ми включаємо аналітичне мислення”, ми гальмуємо нашу здатність відчувати”.

 

6. Оповідальність

Кожна успішна ідея повинна мати історію, про яку будуть говорити. Історія, яка підіймає імідж компанії та змушує людей цікавитися брендом. Особливо важливо, щоб ця історія стосувалася самих людей і спиралася на їхні особисті почуття. Такою виявилася неймовірна рекламна кампанія ресторану швидкого харчування Subway. В її основі лежить реальна історія хлопця з ожирінням, який почав їсти на сніданок один вегетаріанський сандвіч і на обід - один з індичатиною. За три місяці такої дієти йому вдалося схуднути майже на 45 кг. Через рік після виходу реклами рівень продажів Subway виріс на 18%.

 

Отже, простота, несподіванка, конкретність, достовірність, емоційність, оповідальність - 6 складових ефективних ідей. Пам'ятаючи їх та користуючись ними на практиці - ви маєте великий шанс створити те, що буде працювати. Першочергово - це приверне увагу цільової аудиторії, а значить перетворить вашу ідею у дійсно вдалий проект.

 

Євгенія КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)