З “чим” їмо хліб? Як визначити його якість

10 Листопада в 10:11  0  701

Здоров'яЗ “чим” їмо хліб? Як визначити його якість

Завдяки діяльності великої кількості підприємств, які спеціалізуються на випіканні хлібобулочних виробів, у магазинах маємо широкий асортимент.

 

При широкому асортименті не легко визначити найкращу якість та відповідність технологій і рецептур процесу випічки хліба.

 

Як розібратися покупцеві у широкому спектрі мучних виробів та його якості? Який хліб кращий та безпечний для вживання? За роз'ясненням ми звернулись до Тамари КУРІЛОВОЇ, інженера-технолога громадського харчування, по сумісництву директора ТОВ “Україна”.

 

Випікають хліб із борошна вищого, першого та другого гатунків. Найякіснішим вважають вироби з борошна вищого гатунку. Та який би сорт хліба ви не обрали, він має відповідати встановленим державою стандартам якості за формою, структурою, поверхнею,смаком та запахом, вологістю м'якушки. Обов'язковим показником є дотримання терміну зберігання готової продукції.

 

Чи відповідатиме випечений хліб цим стандартам, залежить від дотримання технології приготування та якості складових інгредієнтів. Консистенція замісу тіста, якість борошна та інших складових, норми їх закладки, тривалість випікання - все це прописується в технологічних картках та рецептурі. До складу стандартної рецептури хліба входять дріжджі, цукор, вода, сіль, масло рослинне та борошно. Інформацію про вміст складових виробник повинен вказати на упаковці чи ціннику хліба.

 

У сучасному виробництві до замісу можуть додаватися різні компоненти, підсилювачі смаку, які впливають на подовження терміну зберігання хліба та покращення його смакових якостей. Як правило, вони тягнуть за собою здорожчання і не завджи є корисними для людини.

 

Органолептичними методами за зовнішніми ознаками можливо лише частково визначити якість хліба.

 

Виріб повинен мати правильну відповідного виду форму, рівномірно-пористу без пустот структуру, приємний здобний аромат, вологість м'якушки - не більше 43%. Випечений хліб зберігається 36 годин при температурі 20 градусів. Визначити склад та наявність шкідливих домішок у тісті можливо лише шляхом лабораторних досліджень.

Аби зберегти якість випеченого хліба та подовжити термін його зберігання, необхідно дотримуватися відповідних правил.

 

Особливо тепер, коли температура повітря підвищилась, виникає ризик розвитку хлібної палички, тому хліб краще зберігати у холодильнику, попередньо обмотавши тонким рушником.


Рідше хлібна паличка може визріти через використання зараженого борошна або при недотриманні технологічного процесу у виробництві.

 

На що слід звернути увагу при покупці хліба аби не натрапити на неякісний товар:

 

Якщо технологія приготування, якість чи норма закладки продуктів не відповідають нормативам, це буде помітно навіть зовні. Наприклад, якщо борошно з низьким показником клейковини, структура м’якушки хліба буде збитою, якщо це не є специфічною ознакою сорту. Якщо хліб містить сторонній запах, кислий чи різко виражений запах дріжджів, це свідчить про недотримання технології випікання.

 

Важливо дотримуватися норм закладки, щоб при виході вага буханця відповідала нормі. Якщо виникають сумніви щодо правильності ваги, можете переважити його. Фактична вага виробу повинна відповідати вазі, вказаній на упаковці.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)