У пологівських садочках зросла вартість харчування

11 Квітня в 07:19  0  971

Події містаУ пологівських садочках зросла вартість харчування

З початку року зросла плата за харчування дітей у дитячих садках. Вартість харчування збільшилася на 3 і 6 гривень. Батьки мусять платити більше через підвищення цін на продукти.

 

Виконком міської ради встановив нову плату за харчування дітей у дитсадках. За одну дитину в день батьки платять 20 грн (у ясельних групах) і 26 грн - у дошкільних. Нагадаємо, що 60 відсотків від вартості харчування дитини оплачують батьки, 40 відсотків - міський бюджет. Минулого року суми становили - 17 і 20 гривень.

 

Як нам пояснили, вартість харчування встановлюється за поданням керівників дошкільних закладів, враховуючи якість харчування. Зазвичай рішення про зміну суми оплати за харчування приймають раз на рік. Цього разу переглянути плату за харчування дітей змусило значне здорожчання продуктів, що входять до переліку обов'язкових у меню дитячих закладів, зокрема - м'яса, риби, молока, сиру, яйців, масла.

 

У мерії зазначають, що підвищення вартості оплати у садках дало змогу підвищити показники норм харчування для дітей. Минулого року він складав 60-65 відсотків, при нових тарифах підвищився до 75-90 відсотків. Також це дало змогу розширити меню.

 

Безкоштовним харчуванням у закладах забезпечуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти із малозабезпечених сімей. Звільнили від плати за харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО та ООС.

 

Половину, а саме 50 відсотків від встановленої вартості харчування, оплачують батьки багатодітних сімей.


Оплата за харчування дітей пільгових категорій здійснюється за рахунок міського бюджету.

Відповідальність за організацію і харчування дітей у садках лежить на завідуючих. Вони на власний розсуд вирішують, з ким із постачальників будуть співпрацювати щодо закупів продуктів.


Меню у садочках складається на два тижні, в кожному закладі воно різне, відповідно до смакових уподобань дітей та встановлених показників норм харчування. Крім основного харчування, у дошкільних закладах практикують впровадження дієтичного харчування для дітей, які цього потребують.

 

Місячна сума оплати залежить від кількості відвіданих дитиною днів. На практиці, підвищення цін тягне за собою скорочення відвідувань. Багато батьків аби заощадити кошти залишають дитину вдома. Таким чином садочки відвідує 60 відсотків дітей від загальної кількості.

 

Що стосується оплати харчування у сільських садочках району, вона так само здійснюється при співфінансуванні батьків і бюджетів сільських рад. Підвищити плату за харчування у садочках вирішили не всі селищні ради:

 

У Новоселівці батьківська плата за харчування з 1 січня становить 30 грн на день, у 2018 році - 20 грн.


Басанська сільська рада підняла вартість харчування на 2 грн. Сьогодні батьки платять 22 грн.


Вербове не змінило вартості харчування, залишивши 25 грн.


Федорівська - 35 грн замість 30.


Села Інженерне та Пологи мають дві вікові групи дітей. Інженерне - 27 грн на день коштує харчування для дітей групи раннього віку і 30 - дошкільної. Село Пологи - 26 ранній вік, 28 - дошкільний.

 

Садочки Григорівки і Костянтинівки працюють у режимі сезонної роботи.

 

Відсоткове відношення щодо сплати за харчування у селах відрізняється від міста: 40 відсотків вартості сплачують батьки, 60 - виділяють бюджети сільських рад.

 

Станом на 1 січня 820 дітей відвідують садочки міста. У сільських садках району виховується 256 діток.

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
2
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)