Гуляйпільчанка в Білорусі: ціни, менталітет, працевлаштування

11 Лютого 2021 11:13  0  1577

ОсобистістьГуляйпільчанка в Білорусі: ціни, менталітет, працевлаштування

Вікторія Якименко, 26-річна дівчина з Гуляйполя, вже 3 роки проживає в Білорусі. До країни-сусіда вона приїхала за пропозицією роботи в сфері фармації. Каже, запропонували прийнятні умови роботи та доходу.

 

Чи легко дістатися до Білорусі?
Перетнути кордон Республіки Білорусь доволі складно. Для оформлення документів має бути достатньо підстав. Мені дуже пощастило з керівництвом фірми, де сьогодні працюю. Можна сказати, вони надали мені необхідні документи та офіційне працевлаштування, тому на кордоні проблем не виникало.

 

Ким та як ви працюєте?
Я фармацевт, а цій фірмі також працюють три українки. У Білорусі всього лише один університет і училище з фармацевтичною кафедрою на всю країну. Через це є суттєва нестача кадрів у цій галузі. Періодично наше керівництво відкриває нові аптеки і запитує про бажаючих працювати, які готові переїхати до Республіки Білорусь. До речі, можу особисто поділитися інформацією з тими, кому вона може допомогти. Залишу свої контакти в редакції газети «Районка».

 

Яка якість життя у Білорусі в порівнянні з Україною?
Білорусь вражає своїм порядком. Там прийнято чітко виконувати всі встановлені законом правила. Навіть з інспектором на дорозі дуже складно буде «домовитися». За відгуками місцевого населення, корупція в країні майже відсутня. Величезною перевагою держави є відмінні автомобільні дороги.

 

Причому, не тільки на великих магістралях. Узбіччя в ідеальному стані, сміття прибирається відразу ж, ям немає. А ось сервісом Білорусь похвалитися не може, все як за радянських часів.

 

Продукти харчування досить високої якості. Ціна на них теж достатньо висока, але і в Україні за таку ціну продукти будуть дуже якісними та смачними. Ліки набагато дорожчі, ніж в Україні, основна причина — додатковий податок на закордонні препарати. Якщо казати про безпеку, то тут вона на належному рівні. Наприклад, я не боюся ходити вулицями в нічний час.

 

Яка різниця між білоруськими цінами на комунальні послуги і українськими?

Продукти в країні коштують приблизно стільки ж, скільки і в Україні, а от дах над головою значно дешевше. Однокімнатна квартира в столиці на місяць буде коштувати від 200 до 300 американських доларів (в залежності від місця розташування). В обласному місті ще дешевше - від 130 до 200.

 

Що стосується громадського транспорту, то на будь-який проїзний одна ціна - 15 $ на місяць.

Комуналка не надто дорога. Якщо зняти 1-кімнатну квартиру в Мінську, то в зимовий період платежі становлять близько 70 доларів, а влітку - 30.

 

Чим відрізняється білоруський менталітет від українського?
Менталітет особливо не відрізняється від українського. Такі ж гостинні та щедрі люди.

Загалом Вікторія задоволена умовами проживання, цінами та менталітетом в Республіці Білорусь. Зазначає, що професійної самореалізації в повній мірі досягла саме в цій країні. Але все ж сумує за рідними та близькими.

 

Вікторія готова допомогти людям, які б хотіли працювати у фармацевтичній галузі в Білорусі. Щоб зв’язатися з дівчиною, можете написати до редакції нашої Газети.

 

ЦІКАВЕ ПРО БІЛОРУСЬ


Білоруські села
Для еміграції в Білорусь найбільше підійде сільський варіант. Президент запустив програму відродження села, завдяки якій в селах будується безліч цегляних будинків. Місцеве населення їх називає «президентськими будиночками». Колгоспники їх отримують в користування безкоштовно. А відпрацювавши протягом 10 років, це житло стає їх власністю, повідомляють на ресурсі visasam.ru

 

Роботи в колгоспі в 2020-2021 роках для населення досить. Причому оплата такої праці досить висока - доярка щомісяця отримує від 200 до 300 $, тракторист приблизно так само. Плюс до всього, є своя земельна ділянка.

 

Безліч прикордонних сіл приймає іноземних громадян, які виявили бажання жити і працювати в селі. Наприклад, Брестська і Гомельська області майже повністю заселені українцями.

 

Чутки про життя в Білорусі
Одна з поширених чуток - безкоштовна і якісна медицина. Безкоштовна медицина є формальністю - покупка шприців і медикаментів лягає на плечі тих, хто звернувся за медичною допомогою. При цьому вдячність медикам у вигляді цукерок і шампанського є обов'язковою. Якщо, звичайно, людина хоче, щоб був якісний догляд. А причина такого становища - жебрацька зарплата. Спеціаліст, який тільки но отримав диплом лікаря, буде отримувати в місяць не більше 100 американських доларів.

 

Без додаткових грошових зборів теж не обходиться. Шкільні обіди коштують в Білорусі близько 50 $, за освітні матеріали треба заплатити приблизно 30 (за рік навчання), плюс на фарбу, ремонтні роботи та все інше.

 

Білоруська міліція відрізняється ввічливістю і відсутністю корупції. Але вона все-таки є, тільки іншого рівня. Корупція побутова і поширена в основному в інспекторів ДПС. А все тому, що для порушників передбачено зависокі штрафи:

 

Перевищення швидкості загрожує штрафом від 15 до 100 доларів, в деяких випадках можуть і прав позбавити;
Проїхавши на червоний колір світлофора, доведеться віддати 20 $;
При парковці там, де це заборонено, - 30 $ і більше.

 

Це тільки невеликий перелік, за що можна отримати адміністративне покарання. Нюансів багато, що не залишає жодного шансу автовласникові уникнути покарання. Плюс до всього, інспекторів в білоруських населених пунктах дуже багато. Але завдяки їх лояльності, є шанс будь-яке покарання «скостити» вполовину, що абсолютно всім подобається.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
9
Сміх
8
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)