Гуляйпільчанка в Білорусі: ціни, менталітет, працевлаштування
11 Лютого 2021 11:13 0 1385
Особистість
Вікторія Якименко, 26-річна дівчина з Гуляйполя, вже 3 роки проживає в Білорусі. До країни-сусіда вона приїхала за пропозицією роботи в сфері фармації. Каже, запропонували прийнятні умови роботи та доходу.
Чи легко дістатися до Білорусі?
Перетнути кордон Республіки Білорусь доволі складно. Для оформлення документів має бути достатньо підстав. Мені дуже пощастило з керівництвом фірми, де сьогодні працюю. Можна сказати, вони надали мені необхідні документи та офіційне працевлаштування, тому на кордоні проблем не виникало.
Ким та як ви працюєте?
Я фармацевт, а цій фірмі також працюють три українки. У Білорусі всього лише один університет і училище з фармацевтичною кафедрою на всю країну. Через це є суттєва нестача кадрів у цій галузі. Періодично наше керівництво відкриває нові аптеки і запитує про бажаючих працювати, які готові переїхати до Республіки Білорусь. До речі, можу особисто поділитися інформацією з тими, кому вона може допомогти. Залишу свої контакти в редакції газети «Районка».
Яка якість життя у Білорусі в порівнянні з Україною?
Білорусь вражає своїм порядком. Там прийнято чітко виконувати всі встановлені законом правила. Навіть з інспектором на дорозі дуже складно буде «домовитися». За відгуками місцевого населення, корупція в країні майже відсутня. Величезною перевагою держави є відмінні автомобільні дороги.
Причому, не тільки на великих магістралях. Узбіччя в ідеальному стані, сміття прибирається відразу ж, ям немає. А ось сервісом Білорусь похвалитися не може, все як за радянських часів.
Продукти харчування досить високої якості. Ціна на них теж достатньо висока, але і в Україні за таку ціну продукти будуть дуже якісними та смачними. Ліки набагато дорожчі, ніж в Україні, основна причина — додатковий податок на закордонні препарати. Якщо казати про безпеку, то тут вона на належному рівні. Наприклад, я не боюся ходити вулицями в нічний час.
Яка різниця між білоруськими цінами на комунальні послуги і українськими?
Продукти в країні коштують приблизно стільки ж, скільки і в Україні, а от дах над головою значно дешевше. Однокімнатна квартира в столиці на місяць буде коштувати від 200 до 300 американських доларів (в залежності від місця розташування). В обласному місті ще дешевше - від 130 до 200.
Що стосується громадського транспорту, то на будь-який проїзний одна ціна - 15 $ на місяць.
Комуналка не надто дорога. Якщо зняти 1-кімнатну квартиру в Мінську, то в зимовий період платежі становлять близько 70 доларів, а влітку - 30.
Чим відрізняється білоруський менталітет від українського?
Менталітет особливо не відрізняється від українського. Такі ж гостинні та щедрі люди.
Загалом Вікторія задоволена умовами проживання, цінами та менталітетом в Республіці Білорусь. Зазначає, що професійної самореалізації в повній мірі досягла саме в цій країні. Але все ж сумує за рідними та близькими.
Вікторія готова допомогти людям, які б хотіли працювати у фармацевтичній галузі в Білорусі. Щоб зв’язатися з дівчиною, можете написати до редакції нашої Газети.
ЦІКАВЕ ПРО БІЛОРУСЬ
Білоруські села
Для еміграції в Білорусь найбільше підійде сільський варіант. Президент запустив програму відродження села, завдяки якій в селах будується безліч цегляних будинків. Місцеве населення їх називає «президентськими будиночками». Колгоспники їх отримують в користування безкоштовно. А відпрацювавши протягом 10 років, це житло стає їх власністю, повідомляють на ресурсі visasam.ru
Роботи в колгоспі в 2020-2021 роках для населення досить. Причому оплата такої праці досить висока - доярка щомісяця отримує від 200 до 300 $, тракторист приблизно так само. Плюс до всього, є своя земельна ділянка.
Безліч прикордонних сіл приймає іноземних громадян, які виявили бажання жити і працювати в селі. Наприклад, Брестська і Гомельська області майже повністю заселені українцями.
Чутки про життя в Білорусі
Одна з поширених чуток - безкоштовна і якісна медицина. Безкоштовна медицина є формальністю - покупка шприців і медикаментів лягає на плечі тих, хто звернувся за медичною допомогою. При цьому вдячність медикам у вигляді цукерок і шампанського є обов'язковою. Якщо, звичайно, людина хоче, щоб був якісний догляд. А причина такого становища - жебрацька зарплата. Спеціаліст, який тільки но отримав диплом лікаря, буде отримувати в місяць не більше 100 американських доларів.
Без додаткових грошових зборів теж не обходиться. Шкільні обіди коштують в Білорусі близько 50 $, за освітні матеріали треба заплатити приблизно 30 (за рік навчання), плюс на фарбу, ремонтні роботи та все інше.
Білоруська міліція відрізняється ввічливістю і відсутністю корупції. Але вона все-таки є, тільки іншого рівня. Корупція побутова і поширена в основному в інспекторів ДПС. А все тому, що для порушників передбачено зависокі штрафи:
Перевищення швидкості загрожує штрафом від 15 до 100 доларів, в деяких випадках можуть і прав позбавити;
Проїхавши на червоний колір світлофора, доведеться віддати 20 $;
При парковці там, де це заборонено, - 30 $ і більше.
Це тільки невеликий перелік, за що можна отримати адміністративне покарання. Нюансів багато, що не залишає жодного шансу автовласникові уникнути покарання. Плюс до всього, інспекторів в білоруських населених пунктах дуже багато. Але завдяки їх лояльності, є шанс будь-яке покарання «скостити» вполовину, що абсолютно всім подобається.
Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини