«Жити проблемами людей» або як воно бути дільничним офіцером поліції

13 Січня 2021 08:53  0  1508

Особистість«Жити проблемами людей» або як воно бути дільничним офіцером поліції

Герой нашої сьогоднішньої публікації - дільничний, якому пологівці замовляють подяку у Газеті за швидке розкриття справ про крадіжку майна. Журналістам Сергій Сахно розповів про специфіку професії та поділився цікавими спостереженнями з практики.

 

Досвідчений правоохоронець Сергій Сахно знає, кого з 5 тисяч жителів своєї дільниці підозрювати в першу чергу у злочині. Вагому роль в успішному розкритті справи має обізнаність про жителів своєї території, наголошує наш герой. В разі скоєння злочину, в першу чергу дільничний здійснює візит до контингенту, схильного до вчинення правопорушень. А за десять років роботи Сергія Миколайовича такі особи знають добре.

 

Біографічна довідка


Сахно Сергій Миколайович - старший дільничний офіцер поліції, капітан поліції.


Територія обслуговування: м. Пологи, вул. Єдності, Державна, Магістральна 2-238, 3-235, Мічуріна, Зелена, Шевченка, Набережна, Пушкіна, Лермонтова, Чеберка, Привокзальна, Пугачова, Перемоги, Чернишевського, Чарівна, Калініна, Ставкова, пров. Матросова, Річний, Радищева, Рідний, Водопровідний, Жуковського, Станційний, Залізничний, Сєдова, Тихий, Гастелло, Кримський.


Контактний телефон: 0506484409.

 

Чому стали поліцейським?


Коли прийшов з армії, шукав роботу. В основному всюди вимагали досвід праці. Вирішив спробувати себе у поліції. Вже десять років працюю старшим дільничним Пологівського відділку поліції.

 

Люди до дільничних ставляться по-різному


Скоріш за все, не всі жителі мікрорайону відносяться гарно до мене як дільничного. Ті, кому вдалось допомогти, - позитивно, але є і такі, кому не зміг. Таким людям можу не подобатися. Особи, схильні до здійснення правопорушень, знають мене добре, можуть не знати ті, кому не доводилось стикатись зі мною по роботі. На моїй дільниці проживає більшість законослухняних мешканців.

 

На що скаржаться дільничному?


Скарги бувають найрізноманітніші. В основному скаржаться на сусідів, крадіжки, на хуліганів. Часто доводиться реагувати на сімейні сварки, скоєння домашнього насильства. Випадки різні бувають, іноді люди нарікають на собак, які бігають вулицею.

 

Найбільше маю звернень від жінок, що потерпають від домашнього насильства, також конфлікти між сусідами, які не можуть поділити межу.

 

Як проходить робочий день дільничного поліцейського?


Вранці отримую робочі матеріали, по яким тоді працюю на дільниці. Майже весь день проходить у постійному спілкуванні з мешканцями. Кінець робочого дня займає заповнення паперових документів. Часто доводиться робити виїзди по дзвінку громадян. За день буває 5 - 10 візитів.

 

В який період фіксуєте вчинення найбільшої кількості правопорушень?


У святкові дні, коли збільшується вживання оковитої. У стані алкогольного сп'яніння пологівці найбільше схильні до злочинів, дебошів, бійок і насилля. Найбільше порушень спостерігається у центрі міста - вулиця Єдності. Спокійно поводять себе мешканці Мічуріна, Зеленої.

 

Що у вашій роботі найскладніше?


Найскладніше у нашій справі - знайти речові докази при вчиненні крадіжки. У процесі розкриття злочину частіше доводиться розраховувати на власний досвід.

 

Чи дієві роз'яснювальні бесіди? Можете навести приклади «перевиховання» злочинців?


Якщо людина особисто для себе не прийняла рішення стати на шлях виправлення, всі бесіди будуть марними.

 

Чи не впливає робота на сім'ю?


Я одружений, маю сина, намагаюся, щоб моя робота не впливала на родинні відносини. Інколи отримую і нічні дзвінки від мешканців, і виклики на роботу. Та я намагаюся всі справи вирішувати у робочі години, а вдома присвячувати час близьким.

 

Що входить в обов'язки дільничного?


- Проводити індивідуально-профілактичну роботу з особами, схильними до скоєння правопорушень, а також охороняти громадський порядок і забезпечувати громадську безпеку;

 

- проводити роботу з населенням на адміністративній дільниці щодо охорони громадського порядку і громадської безпеки, у тому числі з раніше засудженими;

 

- попереджувати злочини і адміністративні правопорушення, брати участь в розкритті злочинів, скоєних на території;

 

- проводити прийом громадян і негайно реагувати на скарги мешканців.

 

До дільничного громадяни можуть звертатися з повідомленнями про правопорушення будь-якої ступені тяжкості, зазначає Сергій Сахно.

 

Як знайти свого дільничного

Дізнатися закріпленого за територією поліцейського, його прийомні години і робочий телефон можна на сайті міської ради або зателефонувати до поліції.

 

Трохи статистики.
Наразі в Пологівському районі працює 8 дільничних і один офіцер громади - у Воскресенській ОТГ.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
4
Сміх
3
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)