ОБЕРЕЖНО. Грип птиці - профілактичні заходи

3 Листопада 2021 09:35  0  1033

Події містаОБЕРЕЖНО. Грип птиці - профілактичні заходи

Грип птиці – гостре високо контагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково- кишкового тракту й великою загибеллю птиці. До грипу сприйнятливі кури, качки, індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки. Зафіксовано також випадки захворювання на грип гусей та ін. видів птиці.


Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця. Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, туші, пір”я, обслуговуючий персонал, комахи, дикі птахи (голуби, горобці, ворони, галки).


Вірус виділяється у зовнішнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом. Вірусоносійство у перехворілої птиці триває 2-3 місяці, на інфікованому пір’ї вірус зберігає патогенність 8-20 днів. У замороженому стані він зберігає активність кілька років.


Для хвороби характерні: висока смертність, ураження органів травлення і дихання, зниження несучості, наявність набряків та депресії. Супроводжується хрипами, синуситами, посинінням гребеня, сережок, набряком голови, діареєю, манежними рухами.


Вірус грипу має здатність швидко видозмінюватися. Є припущення науковців, що вірус пташиного грипу при певних умовах може пройти мутацію і почати передаватися між людьми аерогенним шляхом. Сьогодні окремі випадки зараження людей на грип від птиці та їх загибель реєструється в країнах Південно-Східної Азії, але при цьому не відмічалося зараження людини
від людини. Проте ряд епідеміологів допускають, що вже відбувається мутація вірусу грипу в організмі свині й прогнозують у найближчі роки масове захворювання людей на пташиний грип.


На сьогодні основним профілактичним заходом щодо грипу є недопущення контакту свійської птиці з дикою, особливо з перелітною, ніякому разі не слід випускати свійську водоплавну птицю на водойми де найбільше ймовірний контакт. Також звертаємось до власників всіх видів птиці з проханням тимчасово утримувати птицю в приміщеннях або загонах, обладнаних сітками, які перешкоджають контакту свійських птахів з перелітними та синантропними.

 

Забезпечити птицю повноцінними кормами, здійснювати водопій лише з свердловин або водопроводу, проводити щеплення птиці проти інфекційних хвороб, проводити діагностичні дослідження на паразитарні захворювання птиці в Пологівській районній лабораторії ветеринарної медицини і вразі їх виявлення проводити її лікування. Не слід підбирати хвору птицю чи її трупи.


При виявленні грипу в індивідуальному секторі хвору птицю знищують, а умовно здорову забивають і використовують в їжу в перевареному вигляді. При цьому необхідно дотримуватися заходів щодо недопущення розповсюдження інфекції.


Шановні громадяни ! При виявленні в вашому приватному господарстві хворої птиці негайно звертайтесь до ветпрацівників Пологівської районної лікарні ветмедицини (телефон для довідок 2-20-73). Не відмовляйтесь від профілактичних щеплень вашої птиці, не нехтуйте порадами ветеринарних спеціалістів.

 

 


Начальник управління В.О.ПОЛЯК

 

 


 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
3
Сміх
17
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)