Гроші - дітям. Або старі пісні про головне Есть фото

18 Жовтня в 13:42  0  802

АктуальноГроші - дітям. Або старі пісні про головне

Перед виборами на «розглядини» у ВР виклали кілька законопроектів, що мають значно поліпшити демографічний стан в країні: збільшити декретні виплати та знову повернутися до виплат при народженні у три рівня – із збільшенням суми залежно  від кількості дітей - як було до 2014 року.


Варіант перший

 Виплати будуть залежати від прожиткового мінімуму для дитини до 6 років: з січня 2019 року ця сума буде дорівнює 1626 грн. Виходить проста арифметика. На першу дитину планують платити 52 «дитячих» прожиткових мінімумів – це близько 78 тис. грн .; на другого – 70 – приблизно 104 тис. грн; на третю – 120 – це майже 180 тис. грн. Виплати планують розбити на великий одноразовий платіж і щомісячні нарахування до 6 років.


Варіант другий

Є ще інший законопроект в Раді, який пропонує іншу систему виплат допомоги на дитину. Суму хочуть прив’язати не до прожиткового мінімуму, а до розміру мінімальної заробітної плати. При цьому разове нарахування буде 5 мінімальних зарплат. Якщо порахувати приблизно суму виплат по другому законопроекту: в 2019 році розмір мінімальної зарплати буде дорівнює 4170 грн., Тоді при народженні дитини дадуть більше 20 тисяч гривень. Після першої великої виплати, дитина до 3-х років буде отримувати щомісяця одну мінімальну зарплату.


Лікapняний по вaгiтності та пoлoгах
Його  теж хочуть перерахувати. Розмір виплат за лікарняним в зв’язку з п
oлoгами для працюючої жінки залежить від її заробітної плати: 100% середньомісячного доходу. Для отримання виплат потрібно надати довідку з жіночої консультації до відділу кадрів. Непрацюючі жінки, приватні підприємці подають довідку в територіальні органи соцзахисту. Студенти та аспіранти – в деканат. Безробітним і підприємцям ці виплати складають 25% від розміру прожиткового мінімуму. Проект бюджету на 2019 рік пропонує поступове збільшення прожиткового мінімуму в Україні: з початку року – 1853 грн., В липні – 1936 грн., В грудні – до 2027 грн. У зв’язку з цим соціальні декретні теж виростуть: спочатку на 20 грн., З липня – на 40 грн., З грудня 2019 – на 62 грн.

 

Ця частина мені подобається, бо здається реалістичнішою  і цілком в дусі державних мужів: за народною приказкою це називається так «хто тягне, того і поганяють». Для працюючих майбутніх мам надбавка на декретні у 62 грн – виглядає напевно солідно. А от поговорити напередодні виборів про соціальний рай у 180 тис грн – це як трясти відром з горохом – і грім почули і дощ не пішов.

 


Автор: Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)