Дві моделі монетизації субсидій: грошова та готівкова. Чим вони відрізняються?

24 Березня в 08:33  0  867

АктуальноДві моделі монетизації субсидій: грошова та готівкова. Чим вони відрізняються?

Монетизація субсидій, що розпочалася з цього місяця, - не зовсім зрозуміле явище для пологівців. В не простому питанні розбираємося разом з Оксаною Семененко, начальником Пологівського Управління соцзахисту

 

Що таке монетизація субсидій? Це зручність для субсидіантів чи додаткові складнощі?


З 1 січня 2019 року запроваджуються дві моделі монетизації субсидій: грошова та готівкова. Чим вони відрізняються: грошова форма стосується тих громадян, які звертаються за субсидією з 1 січня 2019 року (вони написали заяву у січні цього року). На кожного отримувача субсидії в Ощадбанку відкривається обліковий запис, куди будуть перераховуватись кошти. З нього підприємства автоматично будуть знімати стільки коштів, скільки нараховано субсидіанту за комунальні послуги. Якщо субсидія не покриває всі платежі, які потрібно сплатити, «Ощадбанк» надсилає смс-повідомлення. У ньому зазначена послуга та сума, яка залишилась непогашеною.


Готівкова форма – її отримають з березня цього року громадяни, які отримували субсидію з початку опалювального сезону. Пенсіонери, яким нарахування приходило на картку (будь-якого банку) субсидію побачать разом з пенсією, в той же день. Те саме стосується тих, кому виплати приносять поштарі – вони отримають нараховану субсидію у повному розмірі по місцю отримання пенсії та в день її отримання. Ті громадяни, які користуються субсидією, але не є пенсіонерами, будуть отримувати кошти на сплату комунальних у будь-якому відділенні Ощадбанку. Для цього потрібно взяти з собою паспорт, ідентифікаційний номер та Рішення про призначення субсидії, отримане в Управлінні соцзахисту.


Така форма діятиме до кінця опалювального сезону (до травня поточного року включно). Тобто в платіжках за лютий в слові «субсидія» відображатиметься вся сума за використані комунальні послуги, а вже сплачувати її громадяни будуть з урахуванням коштів, які їм виплатить держава. З 1 травня, незалежно від форми отримання субсидії, громадяни мають особисто звернутися в Управління соцзахисту і написати заяву, декларацію на призначення субсидії на неопалювальний період.


Чи буде це зручно і вигідно для громадян – покаже лише практика, оскільки тепер громадяни мають сплачувати самостійно за спожиті послуги (готівкова форма). Відтепер, щоб попередити несплату за комунальні послуги, введено нову постанову про те, що у разі, якщо громадянин має прострочену заборгованість за спожиті комунальні послуги більше 1 місяця, він втрачає право на субсидію. (Прострочена заборгованість, це коли за лютий не сплатили в квітні і якщо вона перевищує 340 грн. сукупно по всім послугам). До кінця опалювального сезону будуть діяти обидві системи, а вже в травні планується вибрати ту, яка краще себе зарекомендує.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
5
Сміх
6
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)