Що таке громадський бюджет: на форумі розбирали нові можливості для міста

9 Квітня в 09:02  0  828

Події містаЩо таке громадський бюджет: на форумі розбирали нові можливості для міста

26 березня в залі РЦ «Юність» зібралися мешканці міста та району для обговорення нової стратегії розвитку Пологівщини – громадського бюджету.


Саме такому, поки що не звичному для нас явищу, був присвячений форум «Громадський бюджет: запрошення до діалогу», на якому небайдужих мешканців вчили, що ініціатива – це не тільки добре, а ще й вигідно: найкращі пропозиції будуть втілені в життя вже наступного року, і не десь, а саме там, де було запропоновано переможцем проекту.


В обговоренні взяли участь
представники ОМС, структурних підрозділів виконавчого комітету Пологівської міської ради, депутатський корпус, представники громадських об’єднань міста, ВПО та активні мешканці Поліг.


Що таке громадський бюджет?
Це частина місцевого бюджету (зазвичай від 1 відсотка загальної суми), на використання якої можуть безпосередньо впливати самі громадяни – шляхом подання проектів та голосування за них.

 

Скільки це в грошах і на скільки проектів?
У 2019 році до громадського бюджету буде закладено близько 350 тис. грн. Це дозволить приблизно профінансувати три малих проекти (до 50 тис. грн. ) та два великих (від 50 тис. грн.) Суми приблизні, адже проекти обиратимуть не за точним кошторисом, а за актуальністю пропозицій.


Хто може брати участь?
Абсолютно всі! Кожен громадянин, який зареєстрований або проживає в Пологах, має вік від 16 років та хоче поділитися ідеєю, як зробити своє місто кращим. Проект має подаватися у відповідній і затвердженій формі (буде доступ на міському сайті). Автори засвідчують також згоду на вільне використання своїх персональних даних. Проекти можуть бути як від окремих громадян, так і колективні. Якщо ви не байдужі до долі свого міста, але не готові ділитися ідеями, ваше завдання проголосувати за вподобаний проект.


Проекти є. Коли чекати втілення?
В 2019 році пропонують, обговорюють та голосують за проекти, які будуть втілені у 2020 році.


Тож у квітні цього року діє період підготовки та затвердження порядку впроваджень.
У квітні – травні – інформаційно-освітня компанія та подання проектів.
Червень- вересень – перевірка, обговорення і визначення переможців.
Протягом 2020 року – реалізація найкращих проектів.


Подають проекти жителі міста, голосують – жителі міста, відбирає проекти і визначає перелік переможців за результатами голосування координаційна рада з питань Громадського Бюджету, затверджує перелік проектів виконавчий комітет міської ради, реалізує – комунальні установи міста. Незважаючи на складність процесу, організатори форуму запевняють, що головне – небайдужість до розвитку свого міста, а з деталями та організаційними питаннями буде кому допомогти.


Своїм досвідом у впровадженні Громадського Бюджету поділилась Ольга Савицька, представник Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади. Вона не тільки розказала про активність мешканців та різноманітність проектів, але й надихнула учасників форуму на роботу, запалила майбутніми ідеями.


Далі присутні могли взяти участь не тільки в обговоренні, а й спробувати свої сили в розв’язанні поставлених задач: подати проект, затвердити його, узгодити і прийняти рішення про втілення.


Тож перші рушійні кроки вже зроблені, говорять учасники форуму, ідея цікава і надзвичайно потрібна нашому місту. Справа залишилась за громадськістю: бути активними та небайдужими до свого міста.


Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
4
Сміх
2
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)