В Гуляйполі намагалися створити самопроголошену міськраду

11 Червня 2021 12:52  0  3531

Новини ГуляйполяВ Гуляйполі намагалися створити самопроголошену міськраду

На Запоріжжі правоохоронці блокували спробу створення на території області псевдодержавного утворення «Гуляйпільська міська рада».

 

За попередньою версією слідства, його функціонування ініціював місцевий поборник так званого «народовладдя» 1955 року народження. На меті було створити на території Гуляйпільського району, а також на всій території Запорізького регіону «орган самоврядування», який би не визнавав повноважень державних органів влади України та законодавства. Планувалося створити самопроголошений орган влади з власними фінансовими установами, судовими та правоохоронними органами.

 

Учасники псевдоутворення проводили публічні заходи, на яких пропагували невизнання діючої влади в Україні, закликали до створення силових груп швидкого реагування для захоплення органів влади, правоохоронних та судових органів. Мешканців району активно агітували приєднуватись до їх руху для проведення масових акцій і дестабілізації суспільно–політичної ситуації в Україні.

 

До лав псевдоутворення приймали усіх бажаючих. Лідери незаконної організації видавали новим членам «відповідні посвідчення», обіцяючи звільнення від сплати податків, служби в армії, реєстрації рухомого та нерухомого майна, непідсудності органам судової влади України, уникнення сплати комунальних платежів та інше.

 

Намагаючись легітимізувати свої повноваження, організатори фейкового органу місцевого самоврядування провели в районі збори, на яких обрали «міського голову» та «депутатів».

 

Крім цього, його члени прийняли участь у так званих «Всеукраїнських урядовчих зборах громади українського народу», на яких затвердили новий державний герб, прапор України та обрали «президента».

 

У «депутатів» та «міського голови» незаконно створеної «міської ради» оперативники Управління Служба безпеки України в Запорізькій області за участі дізнавачів провели низку обшуків та вилучили уставні документи фейкового органу, протоколи зібрань активістів, мобільні телефони, комп'ютерну техніку та інші предмети і документи, які є речовими доказами протиправної діяльності.

 

Вилучені матеріали направлені для проведення відповідних експертиз, після чого буде прийняте рішення щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

 

Дізнавачами поліції продовжується досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 1 ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

 

 

© Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/diznavachi-zaporizkoji-policziji-zdijsnyuyut-dosudove-rozsliduvannya-za-faktom-sprobi-stvorennya-psevdoderzhavnoji-organizacziji/

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

28
Супер
25
Сміх
11
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)