Глибоцька громада: IT - академія, кооперативна сироварня, квітковий інтернет-магазин та центр апітерапії Есть фото

3 Вересня 2021 08:13  0  547

На Вкраїні та у світіГлибоцька громада: IT - академія, кооперативна сироварня, квітковий інтернет-магазин та центр апітерапії

Глибоцька селищна громада — об'єднана територіальна громада Чернівецької області з адміністративним центром у селищі Глибока. ОТГ створено у листопаді 2015 року, загальна кількість населення громади складає 19284 осіб.

 

Тут журналістів познайомили із роботою кооперативу з виробництва крафтових сирів, бізнес-проєктами - інтернет-магазином із продажу насіння та рослин, а також апітерапевтичним оздоровчим комплексом «Мивіра».

 

Вразила комп'ютерна академія для дітей та дорослих громади, обладнання для якої закуплено в рамках Програми DOBRE. За останніми технологіями облаштували зал для засідань органів місцевого самоврядування та IT - академії. За комп'ютерами тут зможуть працювати не тільки обранці народу, а й навчатися комп'ютерній грамоті всі бажаючи. З такою перспективою командою селищної ради було втілено проєкт за грантові кошти.


«Добрі газди» - сироварня, яку відкривала посол Австрії

Під час відвідування Глибоцької ОТГ журналісти побували на сироварні. Громада села Михайлівка із залученням коштів з Європи створила кооператив та збудувала нову сироварню, у відкритті якої свого часу взяла участь посол Австрії в Україні.


Сироварню «Добрі газди» спорудили на місці старої лазні. Виготовляють сири за голландською, австрійською та італійською технологіями. Все, що входить до складу продукту, - тільки молоко.


«Після створення ОТГ ми почали вивчати, що такого є в цьому селі, чим можна скористатись для розвитку, – розповідає Василь Зеленівський, заступник Глибоцького селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради. – Після проведеного аналізу зрозуміли, що в цьому населеному пункті залишилось дуже багато великої рогатої худоби. Місцеве населення збуває молоко і молочну продукцію на ринку обласного центру або на ринку районного центру. До Чернівців 14 кілометрів долають, до Глибоки – 7 кілометрів. Саме з цього люди і живуть. На зібранні громади запитали у людей, що можна зробити, щоб вам допомогти? «Зробіть так, щоб літом ми продавали усю продукцію», – була відповідь селян. Мовляв, літом молока багато, ціна падає, на ринку не все продаємо, стає невигідним тримати худобу.


Вирішили, що найбільш актуальним є переробка молока на сир. Молоко закуповується у період дешевої ціни, переробляється на сир, він відстоюється і продається тоді, коли ціни на нього піднімаються.

 


Глибоцька ОТГ виграла проект «Економічний розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперацій та створення лінії по переробці молока на тверді, м’які сири та сметани». На реалізацію цього проекту було виділено 250 тисяч євро.


За ці кошти закупили обладнання. Приміщення і його ремонт зроблено за кошти громади.


Перш ніж відкрити сироварню, українських технологів навчали європейські спеціалісти. Внесли в технологію і власну «родзинку», експериментують з різними травами – до сиру додають пажитник, базилік тощо.


Від цього проекту виграли саме люди, які тут проживають. Вони мають ринок збуту молока, отримують сироватку для годування тієї ж худоби і мають можливість їсти такі смачні сири. Шкода, що в нашому краї не відкриваються подібні підприємства. Хоча всі можливості для цього є. Потрібно лише згуртувати людей навколо ідеї.


Флоріум - маленький рай, що приносить гроші
Куточок раю на землі, де побували журналісти, - ПП "Флоріум". Вже дванадцять років займаються продажем насіння, розсади, саджанців плодових дерев, саджанців кущів, цибулин декоративних рослин, садового інвентарю.


Продажі здійснюють через інтернет, квіткові посилки замовникам доставляються відділенням Нової пошти. Товар надходить прямісінько з Голландії. Три мільйони тюльпанів – саме стільки продає інтернет-магазин “Флоріум” щороку. Асортимент магазину понад 6 тисяч одиниць товару, із них 2,5 тисячі різновиду квіткового насіння. Продають рослини, привезені з-за кордону, є підрощені у горщиках. Власники постійно експериментують.


Продаж рослин здійснюють через власний сайт та інші торговельні інтернет-платформи.
Сімейний бізнес розпочався із втілення бізнес-ідеї двох братів. Один працював в Голландії і вирішив спробувати торгувати тюльпанами. Пересилав цибулини в Україну, інший брат отримував посилки, пакував та здійснював подальший їх збут через інтернет. У перший сезон це було вісімсот замовлень, для порівняння зараз за аналогічний період підприємство має сто тисяч замовлень.


Сон на бджолах - корисно і прибутково

Михайлівський апітерапевтичний оздоровчий комплекс “МИВІРА” відкрився у 2018 році в рамках програми сталого розвитку Чернівецької області за підтримки Австрійської Агенції Розвитку, програми розвитку ООН в Україні та підприємця Баловсяк Михайла.

 

Центр апітерапії “Мивіра” - це два будинки та три піраміди з десятком лежанок, у яких люди за встановлену плату можуть полежати декілька годин або переночувати. Така практика значно покращує самопочуття, а регулярні зустрічі з бджолами можуть позбавити багатьох хронічних захворювань, стверджує власник центру, бджоляр Михайло Баловсяк. Монотонне гудіння бджіл та їх природнє тепло розслаблююче діють на весь організм людини (перевірено).

 

Під лежаками живуть 40 сімей бджіл, які і виступають у ролі лікарів.

 

Апітерапевтичний оздоровчий комплекс пропонує продаж та дегустацію меду, екскурсії для дітей та дорослих. У вартість екскурсії входить дегустація меду з трав'яним чаєм і домашньою випічкою.


Із розширенням бджолярської справи власник пасіки вирішив спорудити апібудиночок, де відпочивав сам та члени його родини. Кількість бажаючих спробувати на собі властивість бджіл росла, так захоплення перетворилося на бізнес-проект. Чоловік виграв грант на розвиток ідеї, вклав частину власних коштів на облаштування території і сьогодні має справу, яка приносить користь, задоволення і прибуток родині.

 

Ось так під час подорожі ми на власні очі побачили та переконалися, як люди, що очолили громаду, команда однодумців і самі мешканці повірили у зміни. Завдяки участі у престурі від Програми DOBRE і Українського кризового медіа-центру маємо змогу розповісти про успішний досвід громад, їх здобутки і надихнути очільників громад Пологівського краю. Чимало проєктів, які побачили журналісти, варто було б просувати і на наших територіях.

 

ДОВІДКА:
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п'ятирічна програма, що просувається міжнародною організацією Глобал Ком'юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.


Пологівська громада стала учасником програми DOBRE з 2020 року. Чекаємо на зміни))

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)