Жіноче здоров`я. Відповіді на незручні питання від гінекологині Тетяни Лазунько

10 Червня 2021 09:11  0  1771

Здоров'яЖіноче здоров`я. Відповіді на незручні питання від гінекологині Тетяни Лазунько

Гінекологія. Часто люди нехтують профілактичними оглядами у лікарів і звертаються до них, лише коли виникають проблеми. Та навіть тоді дехто соромиться запитати фахівця про те, що насправді хвилює. Відповіді на багато питань, що стосуються жіночого здоров’я, варто знати не тільки самим жінкам, але і їхнім партнерам…

 

За словами лікаря-гінеколога Тетяни Лазунько, жінкам необхідно раз на рік відвідувати гінеколога. Навіть якщо немає скарг, варто для профілактики робити УЗД і цитологічний мазок.

 

Діагноз з радянських часів…
Іноді трапляється таке, що після прийому в лікаря-гінеколога жінка виходить з папірцем, на якому вказано невтішний діагноз. Але деякі з цих діагнозів насправді є фейками чи, так би мовити, пережитками минулого.

 

- Один з найвідоміших діагнозів минулого - ерозія, - розповідає Тетяна Миколаївна. Цей діагноз прийшов до нас з “радянських” часів, коли його ставили просто наобум. Бачили негарну шийку матки, тобто, червона, дещо підкровлювала, і ставили діагноз ерозія, потім припалювали - і все начебто зникало, всі задоволені… Але на сьогоднішній день у численних медичних атласах можна знайти з десяток діагнозів фейкової ерозії. І це абсолютно нормальні стани.

 

Також як діагноз може звучати загін матки.


- Коли матка відхилена назад - це варіант анатомічної норми, - зазначає гінекологиня. - Але чомусь його всі намагаються лікувати, якимось чином виправляти, хибно вважаючи це причиною безпліддя.

 

Важливе про папіломавірус. Досвід інших країн
Лікарка наводить приклад скандинавських країн, де на дослідження папіломавірусу мала значний вплив программа самообстеження. Від матері до дитини вірус не передається, а все, що потрібно для вакцинації, - це здати аналіз на вірус папіломи.

 

- Жінкам додому надсилали спеціальні пакети аби вони могли провести самообстеження. Це була довга щіточка, яку необхідно було ввести в піхву, зробити кілька кругових рухів і надіслати цю паличку назад в лабораторію. Таким чином можна було дізнатися, чи є у жінки папіломавірус. Завдяки такому масовому обстеженню жінок можна було з'ясувати, що 16 і 18 типи вірусу асоційовані з раком шийки матки, - розповідає Тетяна Лазунько.

 

Лікарка звертає увагу, що ці типи вірусу не є стовідсотковою гарантією раку. Більше того, на сьогодні також немає підтвердження, що інші типи вірусу впливають на шийку матки.

 

Спираючись на дослідження, фармкомпанії винайшли вакцину. Чи варто вакцинуватися? Обов’язково! Вакцину необхідно робити дівчаткам з 9 до 13 років, рекомендований вік на сьогодні - це 10-11 років. І якщо з дев’яти до 13 вакцинують лише двічі, тобто потрібно лише дві дози, то вже після 13 років краще триразове вакцинування.

 

Загалом вакцину можна робити до 45 років. Далі вже немає сенсу, оскільки ризик появи захворювання шийки майти значно нижчий. - Існує багато міфів стосовно того, чи треба вакцинуватися жінкам, які вже ведуть статеве життя, чи треба вакцинуватися після пологів, чи передається папіломавірус від матері до дитини… Від матері до дитини вірус не передається, а все, що потрібно для вакцинації, здати аналіз на вірус папіломи, - зазначає лікарка.

 

Статистика ОНКО


В нашій країні досить сумна онкостатистика.
Серед онкозахворювань у нас лідирує рак молочної залози. А щодо гінекології, то на першому місці маємо захворювання шийки матки, на другому місці - захворювання тіла матки, на третьому - яєчника.

 

Випадків стає все більше, оскільки в Україні відсутня як програма вакцинування, так і правильний скринінг, тобто пошук передракових факторів.

 

Профілактика онкології
Фахівці радять жінкам, якщо немає скарг, один раз на рік відвідувати лікаря-гінеколога, робити УЗД і цитологічний мазок. Основна профілактика онкології шийки матки — це вакцинація і відвідування гінеколога, щоб ми могли взяти мазки на цитологію. За кордоном, де запроваджено вакцинацію, жінка відвідує гінеколога раз на три роки, у нас же потрібно приходити щороку.

 

Що стосується онкології яєчників, то тут профілактики як такої немає. Це захворювання дуже підступне. На сьогоднішній день єдиний метод, яким ми можемо користуватися — це УЗД (теж раз на рік). Якщо ми бачимо якусь підозрілу пухлину (є спеціальні шкали, за якими лікарі визначають ступінь злоякісності), тоді вже жінка може здавати онкомаркери.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

18
Супер
1
Сміх
0
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)