По чому газ?

12 Квітня в 06:47  0  1121

На районіПо чому газ?

А ви вже розібрались, скільки платити за газ? Ми досі – ні. Хоча намагалися зробити це з нашим читачем, пенсіонером-залізничником, який за свою чесну і плідну працю отримав у свій час нагороду. І як справжньому герою, вартому нагороди, йому і зараз доводиться відстоювати своє право на чесність – тепер по відношенню до себе, точніше по відношенню до споживача комунальних послуг, субсидіанта.


Так сталося, що в грудні багатьом пологівцям платіжки за газ «не дійшли». І все б нічого, говорять люди, адже кожен має уявлення, скільки використав газового золота в необлікованому місяці, аби не нарахування субсидій, які гарантуються, між іншим, державою. Тією самою, що довірила газовій компанії надавати послуги і здійснювати розрахунки за спожите.


За угодою “газова служба – держава”, наш субсидіант сплачував щомісяця необхідний мінімальний платіж за певну, сталу кількість кубів газу. Решту – оплачував згідно загального тарифу. Тобто загальний платіж без урахування мінімальної обов’язкової суми субсидіанту сплачувала держава – у вигляді Центру соцзахисту, який відправляв кошти газовій компанії.

 


І в листопаді, і в грудні, і в січні виплати соцзахистом робились вчасно і в повному обсязі, при бажанні правильно порахувати послугу (наголошую, гарантованої державою, це важливо в нашій розповіді) постачальнику було не складно (складно споживачу в рахунку розібратися). Але через певні технічні моменти наш субсидіант потрапив в число тих «везунчиків», яким в грудні платіжка не прийшла, хоча усі показники було направлено в строк, що вимагається газовою компанією. Пенсіонер чекав на розрахунковий чек і в кінці місяця почав обдзвонювати усі можливі інстанції для прояснення ситуації. Не додзвонившись ні в грудні, ні на початку січня, субсидіант пішов до відділення постачальника послуг і отримав усну консультацію, за якою мав сплатити у відділенні банку мінімальну суму платежу за газ та оплатити зверху використані

куби на загальну вартість близько 800 грн.

 

Оператор запевнила, що в січні користувач отримає платіжку із врахуванням цієї сплати.
Але в січні прийшла платіжка з урахуванням субсидії тільки за один місяць, тоді як субсидія за минулий місяць, коли не приходила платіжка, винесена в строку «переплата». Таким чином абоненту нарахували куби за два місяці, а пільгових лишили тільки за один. І та субсидія, яка надавалась собезом, не покрила усієї вартості гарантованих державою послуг. По підрахункам нашого героя (а тільки такою може бути людина, яка, не дивлячись на вік, стан здоров’я, погоди і власні справи послідовно і наполегливо намагається добитися адекватної відповіді, за що вона платить, за свої права, гарантовані йому державою) йому нарахували «зайвих» близько 1000 грн. От і маєте субсидію.


Ми намагалися розібратися, в якому зигзагові відірвалися кошти субсидіанта, але доступної відповіді не отримали. Точніше, відповідь була – субсидіант неправильно передав показники за місяць, що був не облікований, а значить і мало заплатив за використання газу. Тож на наступний місяць йому нарахували більше, щоб покрити різницю. Але ні з прорахунками, ні за показниками лічильника така відповідь не збігається. От і виходить, що держава, яка гарантувала пенсіонеру-залізничнику, неодноразово нагородженому відзнаками за чесну працю, право на отримання субсидії, через компанію-постачальника, якій довірила нараховувати за спожиті послуги, нехитрим способом повернула собі 1000 гривень.


А якщо субсидіант не сплачуватиме «зайву» тисячу, то за новими правилами надання субсидії в нього є всі шанси не отримувати її надалі. Тож виходить, що і тут держава буде у виграші?
В черзі на сплату комунальних послуг таких історій – безліч. Але здебільшого, щоб не розпочинати війни з горгазом, люди вирішують сплачувати нараховане майже мовчки, тихо проклинаючи і тарифи, і обслуговування, і субсидії, щедро надані державою.


Газова епопея продовжується, адже наш герой не звик пасувати перед труднощами. Чи вистоїть перед пенсіонером Горгаз?

Автор: Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
2
Сміх
25
Жах
34
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)