Emergency department у Пологівській лікарні: у що будуть перетворювати приймальне відділення

7 Жовтня 2020 08:56  0  1897

На районіEmergency department у Пологівській лікарні: у що будуть перетворювати приймальне відділення

У Пологівській БЛІЛ в рамках Програми Президента «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» триває реконструкція відділення екстреної медичної допомоги. Зокрема, тут планують перетворювати приймальне відділення у відділення невідкладної (інтенсивної допомоги). З англійської - emergency department.

 

Саме такі відділення нам показують у іноземних фільмах. Сюди привозять пацієнтів машинами екстреної допомоги. В приміщення emergency department (ED) ввозять каталку, на якій лежить пацієнт, тут же роблять УЗД, беруть аналізи, за потреби проводять реанімаційні дії. Група медперсоналу працює злагоджено та оперативно, щоб не втратити хвилини, коли можна врятувати людину.

 

За цим принципом змінюють приймальне відділення Пологівської БЛІЛ в рамках заходів медичної реформи, яка триває в Україні.

 

Наразі приймальне відділення розташоване на першому поверсі будівлі лікарні. Воно тут і залишиться, але вхід до нового відділення інтенсивної терапії переміститься до центрального входу будівлі лікарні.

 

Зараз проводиться реконструкція приміщення, відведеного під встановлення томографа, цифрового рентгенологічного обладнання та УЗД. Новітнє цифрове медобладнання буде функціонувати тільки в Пологівському госпітальному окрузі.

 

 

“Функції відділення екстреної терапії по суті виконувало приймальне відділення. Але воно зовсім не відповідає європейським стандартам. У відділенні emergency буде здійснюватися сортування пацієнтів на тих, які звертаються самостійно, доставлених каретами екстреної допомоги і потенційно інфіковані, що повинні мати окремий прийом. Тут же проводитимуть всю необхідну діагностику. У проекті є палати тимчасового перебування. Там розмістяться ліжка для діагностики та активного спостереження за пацієнтами.

 

Ендоскопічне обладнання, томограф, апарат УЗД, мала операційна, гіпсова, поруч відділення реанімації - все це передбачено у новому відділенні. За потреби важко хворі оперативно та швидко будуть транспортуватися у реанімаційну для проведення реанімаційних заходів. Це вихід на зовсім новий високий рівень надання медпослуг пацієнтам, збереження дорогоцінного часу при ризиках різного ступеню”, - зазначив головний лікар Пологівської БЛІЛ Роман Кравченко.

 

Що нині відбувається в наших приймальних відділеннях? Коли сюди доправляють критичного пацієнта, до нього викликають вузькопрофільних спеціалістів. А це передусім час, який у таких умовах дуже цінний. Відсутні наразі й настанови щодо послідовності передачі пацієнта на місці. Відносно стабілізували стан, тобто врятували, а далі очікуйте. Це пояснюється браком у приймальних відділеннях українських медичних закладів підготовлених спеціалістів. Скажімо, в Європі чи США є виокремлена спеціалізація. Це не лікар швидкої, не фельдшер і не парамедик, але й не травматолог, хірург чи анестезіолог. Це фахівці екстреної медицини. У США вони належать до найбільш високооплачуваних, бо працюють із критичними пацієнтами — інсультними, інфарктними, а також травмованими і знають, як надавати допомогу за невідкладних екстрених станів.

 

Аби обговорити нагальні питання щодо ремонту відділення з лікарями та районною владою, 6 жовтня зустрілися заступники голови Запорізької ОДА Олена Теряєва та Віталій Кардаш.

 

Як зазначив голова Пологівської райради Олександр Покутній, терміни проведення ремонтних робіт відділення інтенсивної терапії вже визначено, вони мають закінчитися до 1 січня 2021 року.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
8
Сміх
5
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)