В Україні паперові лікарняні хочуть замінити електронними

27 Січня в 07:58  0  484

Здоров'яВ Україні паперові лікарняні хочуть замінити електронними

До кінця цього року в Україні створять електронний реєстр лікарняних


Це знищить продаж фальшивих довідок, впевнені в Фонді соцгарантій.

 

Реклама в метро, інтернеті і на стовпах рясніє оголошеннями "Лікарняний лист, меддовідки недорого". Купуєш потрібну довідку за 100-400 гривень, і можеш не ходити на роботу і отримувати зарплату. Скільки "відпочиватимеш" – залежить від вартості довідки. Але оплачують такий "лікарняний" інші працівники. Із зарплати кожного українця відраховується 22% єдиного соціального внеску. Так ми забезпечуємо пенсіонерів пенсіями, безробітних – виплатами, працівників на лікарняному – зарплатами.

 

В Україні хочуть скасувати паперові лікарняні і замінити їх електронними. Це повинно мінімізувати корупційні схеми.

 

Підробити лікарняний легко. Фонд соціального страхування перевіряє тільки 11% всіх довідок. А сам лікарняний захищений лише серією та номером.

 

Відкриває лікарняний лікар. І поки пацієнт хворіє, роботодавець може й не знати, що його співробітник пішов на лікарняний, або знати тільки зі слів працівника. Пацієнт приносить довідку з печаткою реєстратури лише після одужання. Перші п'ять днів хвороби оплачує роботодавець, решту – Фонд.

 

Електронний реєстр лікарняних створять протягом цього року. Щоб відкрити лікарняний, лікарю потрібно буде внести дані до спеціальної програми. При цьому роботодавець відразу отримає інформацію про співробітника, який вийшов на лікарняний, розповідає заступник голови виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Володимир Забела.

 

Для оформлення лікарняного листа знадобиться Ідентифікаційний номер платника податків. Його доктор внесе до бази, до імені пацієнта причепиться місце роботи та посаду. Хворобу теж неможливо буде придумати. В системі будуть доступні тільки зареєстровані недуги. Далі доктор ставить свій електронний підпис, і лікарняний лист вирушає до Фонду соцстрахування.

 

Роботодавець цього ж дня зможе увійти до системи і перевірити, чи дійсно співробітник на лікарняному. Але у нього буде обмежений доступ до лікарняного – він не зможе бачити дані про хвороби співробітника.

 

Фонд перевірятиме не 11% лікарняних, як відбувається зараз; буде можливість перевіряти всі довідки за допомогою статистики.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)