Економні підприємці пропонують покупцям дезінфікувати руки хлоркою

13 Листопада 2020 13:04  0  832

Події містаЕкономні підприємці пропонують покупцям дезінфікувати руки хлоркою

Відповідно до карантинних вимог, всі заклади торгівлі та обслуговування мають бути оснащені дезінфекторами для обробки рук відвідувачам.


Не завжди керівництво закладів ставиться відповідально до вимог карантину. Часто, підприємці економлять саме на антисептику. У звичайний розпилювач наливають дешеву білизну (хлорку), і розміщують “антисептичний” розчин у куточок для обробки рук відвідувачів.


Прикрий випадок стався з пологівчанкою, Мариною, клієнтом однієї із торговельних продуктових мереж в місті:

 

"Декілька днів тому зайшла до продуктового магазину. Зазвичай антисептик ношу з собою, адже ті, які є в магазинах бридко брати до рук, невідомо скільки людей торкалися його. Але цього разу виявилося, що свій антисептичний засіб залишила вдома, саме тому вирішила скористатися магазинним дезінфектором. Щойно обробивши руки рідиною, відчула неприємний запах, руки різко почали пекти і зудіти, Зрозуміла, що це не антисептик, а звичайна “Білизна”. Була шокована. Запитавши у продавців, чи є пояснення щодо цього питання, вони відповіли, що не відповідають за вміст флакону, всі питання скеровуйте особисто директору магазину. та мені вже було не до розмови з директором. Вийшла з приміщення, промити руку, коли повернулась, цей “чудо - розчин” вже прибрали з кутка. Довелось медпрепаратами лікувати хімічний опік."

 

Такі випадки - непоодинокі. За роз'ясненням, журналісти порталу rayonka.com вирішили звернутися до Віктора Поляка, начальника управління Держспоживслужби у Пологівському районі.

 

“Проблемою Пологівського району є відсутність санітарного інспектора, який при перевірці суб'єктів господарювання зміг би перевіряти вміст місткості дезінфекторів, наявність їх сертифікатів та при необхідності виписувати чинні штрафи щодо даного порушення. Нагадаю, що державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на час карантину зупинила заплановані перевірки господарської діяльності. Заборона на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності діє за постановою Кабміну у період карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (Covid-19). Наразі проводиться лише, так зване, моніторингове обстеження госпдіяльності на дотримання карантинних вимог.

 

Звичайно, що ні хлорка, ні білизна не може використовуватися як антисептичний та дезінфекційний засіб, це пряме порушення санітарних норм та прав споживачів. При моніторингу магазинів та установ ми перевіряємо наявність сертифікатів на засоби для обробки рук та на дезінфектанти. Той факт, що підприємцям вдається замість нормативного розчину використовувати білизну, пояснюється одним шляхом - економія на своїх покупцях, котрі наступного разу можуть відмовитися від обслуговування.

 

Антисептики для обробки рук – мають містити не менше ніж 60% етилового спирту.
Якщо ви стали свідком порушення необхідно написати письмову скаргу на власника закладу до поліції та в Держспоживслужбу. Ці скарги будуть розглядатися на районному рівні й можуть супроводжуватися штрафами від 20 тисяч гривень”, - пояснив начальник.

 

Отже, закупивши дезінфектори з нормативними сертифікатами, використавши їх, потім працівники повторно використовують флакон з сертифікатом, але у флакон наливають вже дешеву білизну.

 

Тому Держспоживслужба ще раз закликає суб'єктів господарчої діяльності належно дотримуватися карантинних вимог, аби уникнути штрафів. А постраждалих від “махінацій” підприємців, скаржитися до відповідних органів.

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
17
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)