Довідка про перенесену хворобу COVID - 19, довідка про протипокази до вакцинації та сертифікат про одужання. Де пред'являти та в чому відмінності

17 Листопада 2021 08:25  0  1029

АктуальноДовідка про перенесену хворобу COVID - 19, довідка про протипокази до вакцинації та сертифікат про одужання. Де пред'являти та в чому відмінності

Відповідно до Постанови МОЗ в Україні діють нові правила перевезень пасажирів. Для того, щоб скористатись автобусом, поїздом чи літаком, потрібно пред’явити або документ про щеплення, або негативний тест на Covid-19 (ПЛР-методом або експрес, який чинний 72 години).

 

До сімейників звертаються пологівці, щоб отримати довідку про перенесену коронавірусну хворобу. На прохання пацієнта лікар зобов'язаний видати довідку за наявності запису у медичній карті. Та чи чинний документ?

 

Які права надає довідка про перенесений COVID
Довідку про перенесений коронавірус видають сімейні лікарі. Коли хворий вже одужав, за його запитом сімейний лікар видає таку довідку.


Що вказано в довідці:
Дати: з якого по яке число людина хворіла;
Результати, дату й номер ПЛР-тесту (того, за яким ставлять діагноз про захворювання на COVID);
Довідка завіряється підписами лікарів.


Чи є ця довідка в "Дії"?
На сьогодні ця функція в "Дії" не працює.


ВАЖЛИВО! Така довідка не дозволяє користуватися громадським транспортом чи відвідувати громадські місця, щодо яких діють обмеження «червоної зони». Довідка про те, що особа перехворіла на COVID-19, не має єдиної затвердженої форми і має виключно інформаційний характер.


Роз'яснення! На підставі Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 р. та Протоколів засідань Постійної комісії з питань ТЕБ ​​та НС з коронавірусу від 28.10.2021 р., № 68 та № 70 від 02.11.2021 р. користуватися громадським транспортом дозволено за наявності :
- COVID-сертифікату;
- ПЛР або антиген тесту, зробленого не більше ніж за 72 години до поїздки;
- сертифіката про одужання.


Сертифікат про одужання - документ, який вже з’явився
Сертифікат про те, що людина перехворіла на коронавірус, днями став доступний для українців у додатку «Дія». Цей сертифікат дасть можливість людям, якщо вони не вакцинувалися, бути невакцинованими до 180 днів від моменту перенесеного захворювання.


Важливо: 180 днів відраховуватимуть з дати одужання людини, а не з дати видачі довідки. Адже отримати її можна у будь-який момент.


Зараз для користувачів програми доступні два види сертифіката – внутрішньодержавний та міжнародний.
У документі, призначеному для внутрішнього користування, відображається фото власника документа, дата народження, термін дії, номер сертифіката, прізвище, ім’я та по батькові людини.


Згенерувати сертифікат в додатку можна буде через 15 днів після того, як лікар внесе дані про хворобу в електронну систему охорони здоров’я. Термін дії документа – не більше 90 днів, а оформляти його можна буде не частіше, ніж два рази на рік.

 

Чи можуть ті, хто перехворів, використати в транспорті COVID-сертифікат про одужання?
Цифровий COVID-сертифікат про одужання дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину, - роз’яснює МОЗ.


Довідка про протипокази до вакцинації
Вже з 8 листопада в силу вступила Довідка 028 про тимчасові або абсолютні протипокази до вакцинації. Завдяки документу можливо відтермінувати етап вакцинації. Довідки нового зразку вже видають у КП Пологівський ЦПМСД.


“Всі довідки, що видає лікувальний заклад, мають встановлену форму, інструкцію до заповнення і регламентуються визначеним наказом МОЗ. До 8 листопада, довідку протипоказань до щеплення після перенесеного ковіду встановленої форми не було. Лікар міг тільки виписати довідку довільної форми, в якій зазначена була інформація про те, що пацієнт хворів на ковід та потребує відтермінування вакцинації на визначений термін (мінімальний термін - 28-й день від виникнення перших симптомів, максимальний - до 90 днів). Її пацієнт надавав на вимогу роботодавцю.
Відтепер вступив в дію наказ, що регламентує документ встановленого зразка, де вносяться дані пацієнта, причина та термін відтермінування вакцинації, термін дії довідки. Але це довідка, що регламентує протипоказання до вакцинації, в основному її беруть пацієнти для допуску до роботи і ніяк вона не є дозвільним документом для користування громадським транспортом, - коментує головна лікарка Пологівського ЦПМСД Анна Дуб.


Варто зазначити, що у Постанові Кабміну №1236 також не передбачено використання такої довідки під час поїздок між регіонами.

 

Що мені загрожує, якщо я куплю таку довідку?
Будь-які фіктивні довідки про вакцинацію чи відтермінування вакцинації, про перенесене захворювання - це кримінальне правопорушення. В кіберполіції України заявляють: за підробку сертифікату можна отримати до 3-х років ув'язнення, за повторне правопорушення чи у складі групи - сісти за грати на 5 років.


За використання нелегальних сертифікатів - покарання від 850 гривень штрафу, до 2-х років ув'язнення.


За внесення неправдивої інформації в електронну систему МОЗ - 17 тис. грн штрафу або до 2-х років виправних робіт.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
1
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)