Українцям з розладами психіки та поведінки надаватимуть безкоштовні ліки: де і як отримати

8 Листопада 2021 08:09  0  695

На Вкраїні та у світіУкраїнцям з розладами психіки та поведінки надаватимуть безкоштовні ліки: де і як отримати

У Міністерств охорони здоров’я України повідомили про те, що пацієнтам з розладами психіки та поведінки надаватимуть безкоштовні ліки.

 

Для яких діагнозів передбачені безоплатні ліки за напрямом «Розлади психіки та поведінки»?

В програму реімбурсації включені ліки для лікування діагнозів «Шизофренія, шизотипові стани та маревні розлади», «Розлади настрою [афективні розлади]», «Невротичні, пов’язані зі стресом та соматоформні розлади» – це основні діагнози, які має більшість пацієнтів із психічними розладами.

 

Назву препарату необхідно перевіряти у Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 01 жовтня 2021 року 

 

Як отримати препарати за програмою “Доступні ліки”?

Щоб скористатися програмою “Доступні ліки”, потрібно відвідати свого лікуючого лікаря – невролога чи психіатра. Це необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

 

Якщо ви не маєте лікуючого лікаря – потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця.

 

Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення. Його зможе виписати ваш сімейний лікар.

 

Для звернення до психіатра електронне направлення не потрібно.

 

Електронний рецепт для пацієнтів із епілепсією, невротичними розладами зможе виписати невролог або психіатр – зокрема й дитячі лікарі за цими спеціальностями. Електронний рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписуватиме виключно психіатр, зокрема – і дитячий. Сімейні лікарі електронні рецепти за напрямами “Розлади психіки та поведінки” та “Хвороби нервової системи” не виписують. В індивідуальному плані невролог або психіатр фіксує встановлений діагноз та призначення відповідних ліків.

 

Надалі на основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за таким напрямком реімбурсації.

 

Як знайти аптеку, де можна отримати безоплатно ліки від розладів психіки, поведінки?

Аптеку у вашому населеному пункті можна знайти на дашборді НСЗУ. Зайдіть в розділ “Е-дані”. Далі оберіть “Аналітичні панелі» (дашборди). Оберіть дашборд із назвою “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. Перед вами відкривається аналітична панель з картою. У полях зліва оберіть потрібну область. Нижче – ваш населений пункт. І в пункті “Тип договору” – “Розлади психіки й поведінки та епілепсія”. За обраними фільтрами з’являться аптеки на карті вашого населеного пункту з адресою та номерами телефонів.

 

 


Джерело: 1news.zp.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)