Українцям хочуть надати право на додаткову відпустку

11 Вересня в 07:07  0  1418

На Вкраїні та у світіУкраїнцям хочуть надати право на додаткову відпустку

Трудові права чоловіків і жінок вирішили розширити за допомогою нового законопроекту


Так, підготовленим Конфедерацією роботодавців документом пропонується низка нововведень, які дозволять забезпечити рівні соціальні гарантії для працівників обох статей.


Автори хочуть позбавити українців статевої дискримінації.


Ця ініціатива може стати ще однією складовою тієї законодавчої платформи (КЗПП), на базі якої будуть вести діалог співробітник з роботодавцем, кажуть експерти.


Зокрема, автори законопроекту пропонують забезпечити батьків правом на декретну відпустку, а батьків двох і більше малолітніх дітей — правом на додаткову відпустку.


Крім того, батьків малолітніх дітей наділять правом працювати неповний робочий день (тиждень). А залучати їх до роботи в позаурочний час і відправляти у відрядження можна буде, тільки попередньо заручившись згодою.


Нинішній КЗПП також передбачає і право батька (та інших родичів, які фактично доглядають за дитиною) на неповний робочий день або роботу у віддаленому режимі до досягнення дитиною трьох років.


Законопроектом пропонується встановити, що будь-який співробітник, який має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, має право на неповний робочий день або неповний робочий тиждень. При цьому оплата праці здійснюється пропорційно часу (або обсягу роботи), відпрацьованому працівником.


Законопроектом також пропонується забезпечити батьків, які мають двох і більше дітей віком до 15 років, правом на оплачувану додаткову відпустку до 10 календарних днів, а також на відпустку до двох тижнів за свій рахунок.


Роботодавець не матиме права відмовити у наданні такої відпустки, в іншому випадку працівник зможе звернутися до суду для захисту своїх прав, кажуть юристи.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)