Для електронних лікарняних змінили причини непрацездатності

23 Червня 2021 12:45  0  902

На Вкраїні та у світіДля електронних лікарняних змінили причини непрацездатності

Матеріальне забезпечення застрахованим особам по е-лікарняних необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, врахувавши, що у е-лікарняного відсутня серія, але йому присвоюється унікальний номер, та в е-лікарняному оновились причини непрацездатності.

 

У заявах-розрахунках по листках непрацездатності на паперових бланках коди причин непрацездатності залишаються без змін. Про це інформує Фонд соціального страхування.

 

Причина непрацездатності - це відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність. Визначення причини тимчасової непрацездатності відбувається в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку.

 

Причини непрацездатності бувають наступні:

 

"1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві"

 

"2 - Вагітність і пологи"

 

"3 - Необхідність догляду за хворою дитиною"

 

"4 - Необхідність догляду за хворим членом сім'ї"

 

"5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною"

 

"6 - Карантин, встановлений відповідно до законодавства"

 

"7 - Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства"

 

"8 - Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу"

 

"9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу" (може бути із позначкою про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта)

 

"10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2"

 

У разі наявності у медичному висновку відмітки про зв'язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності "Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов'язані з нещасним випадком на виробництві" після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

 

"11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання"

"12 - Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві".

 

У ФСС нагадують, що випадки тимчасової непрацездатності, оформлені паперовим листком непрацездатності та е-лікарняним, є різними страховими випадками, тому роботодавець має подати заяви-розрахунки окремо за кожним видом лікарняних:

Форма додатка 1.1 заяви-розрахунку "І. Матеріальне забезпечення" 

 

Форма додатка 1.3 заяви-розрахунку "ІІІ. Нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку або профзахворювання"

 

У ФСС також навели посібник для наочного відображення інтеграції категорії медичних висновків про тимчасову непрацездатність в причину непрацездатності у е-лікарняному та їх рознесення по додатках заяви-розрахунку на фінансування страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, переглянути можна за посиланням  Для електронних лікарняних змінили причини непрацездатності | БУХГАЛТЕР.UA

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
5
Сміх
2
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)