Чому діти беруть до рук зброю?

13 Грудня в 07:14  0  555

АктуальноЧому діти беруть до рук зброю?

Світ ділиться на дитяче та доросле. Є дитяче кіно та мультфільми, дитячий яскравий одяг, дитячі машинки та ляльки. Є дитячі ліжечка, дитячі шпалери, дитячі книжки та журнали. Є дитячі страхи, які згодом діти переростають. Дитячі звички, що забуваються; та дитяче кохання, яке врешті також розвіюється, ніби туман…І є зовсім, здавалося б, недитячі теми та проблеми.

 

Наприклад, убивство. Яке стає ще страшнішим при розумінні, що вбивця – дитина.


Зброя в руках у дитини – хто винен: батьки, погана компанія, школа?


Батьки – величезний важіль впливу на розвиток дитини. Вони і є тим ґрунтом, у який висаджують «квіти життя». І якщо цей «грунт» не підготовлений, то доброго урожаю очікувати немає сенсу. Виховання – це постійний процес, а не те, що сьогодні можна робити, а завтра перестати. У батьків немає вихідних. Часто ми очікуємо, що вихованням займеться школа.

 

Йдемо на роботу, віддавши дитину до навчального закладу, у руки спеціалістів, бо вони ж ніби точно знають, як краще.


Проте педагоги виховують дітей колективно, не зважаючи на індивідуальні потреби кожного. Але ж дитина має знати, що вона особистість і несе відповідальність за свої вчинки та дії.


Дитина – дзеркало стосунків у домі. Якщо вона агресивна у ставленні до когось, значить, вона бачила цю агресію вдома. Перш, ніж виховувати дитину, батькам треба виховати себе, а дитина просто перехопить відповідну поведінку.


Легалізувати не можна скасувати


Батьки-мисливці з дитинства дають дітям потримати рушницю, пофотографуватися з мисливськими ножами, вивішують голови-трофеї вбитих звірів на стіни, а теплі хутра – під ноги. Батьки-військові – це завжди престижно. Війна та зброя культивується у фільмах, серіалах, іграх.

 

Маленькому мужчині завжди купуються іграшковий пістолет, танк, солдатики. Онлійн-ігри – майже завжди «стріляли» та «войнушки». Чи завжди при цьому наголошується на основній суті зброї та пояснюється просте в своїй жахливоті правило: якщо взяв її до рук, – вб᾽єш ти або вб᾽ють тебе. Тим більше в час, коли поруч іде не комп᾽ютерна «войнушка», а справжня війна.


Право володіння та користування вогнепальною зброєю обмежено на законодавчому рівні.

 

Зрозуміло, що особи, які не досягли повноліття, у жодному випадку не можуть являтись власниками та користувачами зброї. Не зважаючи на це проблематика доступу неповнолітніх до зброї періодично постає перед правоохоронними органами нашої держави. Як відомо, у підлітковому віці зброя викликає значно більший інтерес і потяг. Особливої актуальності це питання набуло після подій, які відбулися у м. Керчі 17.10.2018.


За цих умов, очевидне одне: про зброю треба говорити серйозно й ставитися до неї відповідально. Передусім – дорослим, потім – дітям.


Готувала Тетяна Семененко - прокурор Пологівського відділу Токмацької місцевої прокуратури

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)