Лікарі закликають пологівців вакцинуватися від дифтерії

15 Серпня в 09:33  0  540

Здоров'яЛікарі закликають пологівців вакцинуватися від дифтерії

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ІГНОРУВАННЯ ЩЕПЛЕННЯ
У період від 1991 до 1998 року на дифтерію захворіли близько 20 тисяч українців, 696 із них померли. У Вінницькій області тоді захворіло 478 людей. До епідемії рівень вакцинації впав із 95 до 80%, і цього було достатньо, щоб мати стільки смертей. Наразі показник рівня вакцинованих становить 58%.

 

Захворювання найчастіше розпочинається як ангіна, коли на мигдалинах і зіві утворюється щільна плівка, виникають набряки обличчя, шиї та слизових оболонок дихальних шляхів. Збудник дифтерії продукує сильний токсин, який, проникаючи у кров, здатний вражати серце, нервову систему, нирки. У хворого може порушуватися дихання та ковтання, що часто призводить до смерті.

 

ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ

Згідно з календарем щеплень, дітям роблять вакцинацію проти дифтерії, кашлюку і правця (вакцина АКДП) тричі упродовж першого року життя, у 18 місяців, у шість років та 16 років проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця. Дорослі мають проходити обов'язкову ревакцинацію проти дифтерії та правця (вакцина АДП-М) кожні 10 років після 16 років. Необхідно запам'ятати, що імунітет від вакцини не зберігається на все життя.

 

За словами доцента кафедри інфекційних хвороб та дитячої імунології національної медичної академії Федора Лапія, вперше за останні сім років в Україні є достатня кількість вакцин. Можна імунізацувати проти дифтерії та правця всі вікові групи, які цього потребують, але рівень охоплення щепленнями залишається недостатнім, а серед дорослого населення - критично низьким.

У2018 році лише 5596 дорослих, які мали бути вакциновані, зробили це, - розповідає Федір Лапій. У Пологівському районі рівень охоплення щепленнями складає 58,99 (вакцин є близько 320 тисяч доз). А вакцинації дітей до одного року - 69,95, при тому, що всесвітня організація охорони здоров'я вимагає тримати цей показник на рівні 9595 - саме тоді буде працювати колективний імунітет.

 

ВАКЦИНИ БЕЗПЕЧНІ

Щеплення дорослим проти дифтерії відповідно до календаря щеплень роблять вакциною, що містить два компоненти - проти дифтерії і проти правця. Правець - захворювання, що вражає нервову систему та проявляється через судоми спазмом м'язів. Хвороба виникає, коли збудник (спори бактерії Сіозігідіит (етапі) потрапляє в рану й у разі відсутності кисню починає виробляти сильний токсин, що діє на нервову систему. Бактерії живуть у грунті та кишковому тракті тварин. Збудник може потрапити
внаслідок укусів тварин чи травмування уламками деревини.

 

Як і будь-який лікарський засіб, вакцини можуть викликати реакції, розповідає Федір Лапій. Наприклад, підвищення температури, тіла і больові відчуття у місці ін'єкції, але вони минають за декілька днів і не залишають жодних наслідків. Якщо дитина має будь-які симптоми, які викликають занепокоєння, батькам варто звернутися за консультацією до педіатра або сімейного лікаря. Серйозні реакції на вакцини трапляються украй рідко. Водночас усі вакциновані живі та здорові, а ось ті, хто хворіє, часто отримують серйозні ускладнення через хворобу.

 

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання. Передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до запалення найчастіше слизових оболонок ротоглотки з утворенням фіброзних плівок, загальної інтоксикації та специфічного ураження серцево-судинної та нервової систем.

 

Збудник хвороби - дифтерійна паличка (коринебактерія). Джерелом інфекції є інша хвора людина або носій коринебактерії. Особливо небезпечні хворі на дифтерію ротоглотки, оскільки вони більш активно виділяють збудника при диханні, кашлі та чханні. Варто зазначити, що дифтерією також можна заразитися через предмети побуту (посуд, іграшки тощо).

 

Дифтерійна паличка може зберігатися у зовнішньому середовищі до 15 діб. Заразитися досить легко всім віковим групам. Якщо у громадському транспорті є хвора на дифтерію людина, а ви не вакциновані, то дифтерійна паличка вже є у вас. Тому варто якомога швидше вакцинуватися і не ризикувати.

 

За словами головного лікаря КП «Пологівський ЦПМСД» Анни ДУБ у центрі є в наявності вся вакцина.


Тож бережіть своє здоров'я та будь відповідальним. Зверніться з даного питання до свого сімейного лікаря.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)