Чому діабетики у Запорізькій області можуть не отримати безкоштовний інсулін? Есть видео

10 Липня в 06:53  0  341

У регіоніЧому діабетики у Запорізькій області можуть не отримати безкоштовний інсулін?

У Запорізькій області понад 50 тисяч людей мають цукровий діабет. Аби жити, необхідні спеціальні ліки — гормон інсулін. Діабетикам його видають безкоштовно, але зараз коштів на закупівлю необхідної кількості препарату не вистачає.

 

У Більмацькому районі майже 100 інсулінозалежних. Більше 30 з них, саме мають діабет 1-ї категорії. Такі пацієнти жодного дня не можуть прожити без препарату. Раніше його видавали у лікарні. Нещодавно процедуру змінили. Тепер дані про пацієнта вносять у спеціальну програму. Відстежується кому і скільки потрібно. А самі ліки видають в аптеці. Та останнім часом змінилася не лише процедура. Коштів цього року на закупівлю інсуліну в район надійшло менше.

 

Про проблеми з фінансуванням інсулінозалежних днями заговорили на розширеній нараді в обладміністрації. За словами очільниці департаменту охорони здоров’я Вікторії Клименко, державна субвенція передбачила лише частину з необхідних на інсулін коштів для Запорізького регіону. З необхідних 87 мільйонів, надійшло менше 30-ти. У бюджеті області немає можливості фінансувати програму. Коштів для Запорізької області дійсно не вистачає. І це при тому, що держава цього року виділила навіть більшу суму на інсулін, ніж торік. Місцеві посадовці кажуть: частина препаратів використовують не ефективно. Наполягають, що за цим потрібно слідкувати на місцях.

 

 

А ще повідомляють: У Міністерстві запропонували об’єднаним громадам самим шукати кошти для фінансування видачі ліків. У громадах на це відреагували по-різному. Кажуть, шукатимуть ресурси, однак досі не мають чіткого розуміння, чому фінансувати державну програму мають органи місцевого самоврядування. Офіційний лист про це мають надіслати на ім’я прем’єр-міністра та вочевидь, забезпечення інсуліном хворих — тепер частково стане головним болем місцевих органів влади.


Источник: tv5.zp.ua

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

Пологи (г.)