Державної мови в Україні побільшає: де саме?

13 Серпня 2021 13:52  0  1693

КультураДержавної мови в Україні побільшає: де саме?

Держава прагне до того, аби української мови було більше. Так, із 16 липня всі концерти, шоу програми, культурно-мистецькі, розважальні та видовищні заходи будуть проводитися державною мовою.

 

Все це відповідно до частини 2-6,8 статті 23, статті 26 закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

Все, що стосується культурної та туристичної сфери, в Україні відтепер буде транслюватися виключно українською мовою. Навіть виступи осіб, що не володіють державною мовою, мають супроводжуватися синхронним або послідовним перекладом.

 

Українською мовою мають друкуватися оголошення, афіші, постери, буклети та інші інформаційні матеріали, що сповіщають про культурні і видовищні заходи. Квитки на заходи також виготовлятимуться тільки державною мовою.

 

Винятками можуть бути пісні та фонограми. Зокрема зазначається, що дозволено застосування не державної мови, якщо того вимагає творчий задум.

 

Не дотримуватися закону, що набув чинності 16 липня, без штрафів можна буде тільки рік. Вже від 16 липня 2022 року за невиконання закону будуть вводитися штрафні санкції.

 

Всі фільми в Україні будуть демонструватися державною мовою. Якщо вони створені іноземною, має бути дубльований супровід чи озвучення українською мовою. Дозволяється використання аудіодоріжок іншими мовами поряд із українською.

 

Книговидання та книгорозповсюдження відтепер також мають відповідати певним нормам. Так, українські видавці мають друкувати українською мовою на менш ніж 50% всіх видань на рік. Якщо говорити про книжкові магазини, вони мають містити у продажу також не менш 50% книг, надрукованих українською.

 

Із 16 липня розпочалася реєстрація на іспит на знання державної мови, його мають скласти ті, хто зобов’язаний володіти українською мовою та використовувати її під час службових обов’язків. Такий іспит буде обов’язковим і для тих, хто хоче отримати громадянство України.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

29
Супер
12
Сміх
22
Жах
19
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)