День бухгалтера: спілкуємося із представниками професії

16 Липня 2021 08:42  0  1327

ОсобистістьДень бухгалтера: спілкуємося із представниками професії

Посада бухгалтера дуже необхідна у кожному бізнесі, державній установі чи закладі. Це точна професія, пов’язана з бухгалтерською, економічною та аудиторською діяльністю. І настільки важлива, що це свято відзначають і на міжнародному, і на державному рівнях.

 

У світі день бухгалтера святкують 10 листопада, а кожна держава визначає власний день для святкувань. В Україні професійне свято припадає на цю п'ятницю, 16 липня.

 

Робота бухгалтера потребує відповідальності, зосередженості та стресостійкості. Щоб глибше зрозуміти цю професію, потрібно бути або бухгалтером, або поспілкуватися з представниками цієї професії. Саме це зробили наші журналісти для пологівських читачів до святкового дня.

 

oly 

Головним бухгалтером відділу фінансово-господарського забезпечення Районної державної адміністрації у Пологівському районі є Семененко Любов Артемівна. Це жінка, яка все життя пропрацювала бухгалтером: стаж роботи — майже 42 роки (буде у серпні), а саме у Пологівський районні державні адміністрації — 28 років.

 

За довгі роки праці бухгалтером Любов Артемівна виділила певні якості, якими має володіти справжній професіонал: “Бухгалтер має бути перш за все відповідальним, бо сама робота потребує зосередженості, коректності та точності в обліку. Потрібно бути готовим до того, що робота навчить бути стресостійкими, бо доводиться працювати як із цифрами, так із законами і людьми, нести відповідальність”.

 

oly

Ще один бухгалтер хоч і з меншим, але не малим стажем роботи — Олена Квасова, яка тільки 3 роки тому переїхала із Поліг до Бердянська. Але до цього 22 роки працювала бухгалтером у нашому місті.

 

Починала свою трудову діяльність відразу після закінчення інституту економістом в Пологівському відділенні Укрсоцбанку в 1995 році. Закінчила діяльність на посаді головного бухгалтера. Після закриття цього відділення у Пологах розпочала роботу бухгалтером на підприємстві “Мінерал”.

 

“Тоді для мене розпочався новий старт нової історії, тому що бухгалтер банку та бухгалтер на підприємстві — це 2 зовсім різні посади”, — ділиться Олена.

 

Останнє місце роботи в Пологах - посаді головного бухгалтера "Пологівського елеватора". Потім разом із сім’єю Олена приїжджає до Бердянська, але так і продовжує працювати за професією, обіймає посаду головного бухгалтера.

 

Олену Квасову ми також запитали, якими якостями має володіти бухгалтер, на що вона відповіла:


“Це вміння постійно вчитися, не припиняючи цей процес, стежити за змінами у законодавстві і навіть «тримати руку на пульсі» щодо них, іноді навіть передбачаючи. За час моєї роботи пройшло досить багато реформ, і майже кожного року щось змінюється. Тому потрібно завжди пристосовуватися, приймати як потрібне, вмикати і, де потрібно, вчасно вимикати логіку, оперативно дізнаватися про нововведення. Саме це, насправді, мені і подобається: у цій професії можна жити, розвиватися, не стояти на місці і бути активним у своїй діяльності”.


А ще зазначає, що головний бухгалтер має бути ще й психологом, вміти комунікувати з людьми і є дійсно обличчям підприємства, бізнесу чи установи, навіть трішки «сірим кардиналом». Всі ці навички, як запевняє Олена, прийшли не відразу, а з досвідом. Наприклад, розвинути стресостійкість допомагають всі прожиті форс-мажорні ситуації.

 

oly 

Ювілей кар'єри, а саме 30-річчя роботи у СП "Пологівське вагонне депо" цього вересня відзначатиме Наталія Гамідова. Жінка працює там з 19 років, а вже 13 років — бухгалтером.


“Спочатку у депо працювала більше з технічною документацією, тобто я той бухгалтер, що знає де і буксовий вузол, і де надресорна балка, і розпізнає вантажні вагони по родам... Тому я ще і технічно грамотний бухгалтер”, — ділиться спеціаліст.

 

За першою освітою Наталія кондитер, але жодного дня по спеціальності не працювала, пішла вчитися у Бердянський університет менеджменту і бізнесу на економічний факультет.

 

За час своєї 30-річної кар’єри Наталя працювала розподілювачем робіт, заміняла секретаря, працювала оператором депо, допомагала у технічному відділі з документацією, потім працювала заступником головного бухгалтера, але через скорочення посади перейшла на виконання обов’язків рядового бухгалтера.

 

Найбільше Наталія Гамідова цінує свою роботу за можливість бути серед людей, спілкуватися, допомагати їм, а також обожнює свій творчий колектив, підкреслюючи, що “вони найкращі!” І також зауважує, що сама робота потребує терпіння, аналітичного складу розуму, стресової стійкості та витримки, змоги працювати і понаднормово у звітні періоди, наприклад.

 

“Тільки бухгалтер може шукати 5 годин поспіль 2 копійки, через який не сходиться баланс», — посміхається жінка.

 

Після спілкування із бухгалтерами стало зрозуміло: навіть якщо на перший погляд професія здається простою, насправді — складнощі є всюди. Бухгалтера — надважливі люди в будь-якій сфері, бо за ними стоїть економічне благополуччя і самих закладів чи бізнесів, і всієї країни.

 

Ми щиро вітаємо представників професії бухгалтера зі святом та бажаємо успіхів у роботі, побільше приємних моментів та вчасної успішної здачі звітів!

 


Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

20
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)