ІСТОРІЇ В МЕДАЛЯХ: «Дівчиною» без страху йшов на «язика»

16 Травня 2013 14:14  0  1991

ОсобистістьІСТОРІЇ В МЕДАЛЯХ: «Дівчиною» без страху йшов на «язика»

У 19 років Олексій ЛОБОДА був призваний в армію у 88 гаубучний артилерійський полк управління зв‘язку та розвідки. Після шестимісячного навчання йому присвоїли звання старшого сержанта. Збулася хлопчача мрія – бути розвідником. Навряд чи Олексій мріяв про страшну війну. Але хотілося помститися ворогам за окупацію та плюндрування рідної землі.


Одного разу надійшов наказ упіймати живого «язика». Як? Командування розробило план. «Ви ж ще не голитеся?» – запитав у Олексія старший офіцер зі штабу. «Ні, я пішов в армію зі шкільної парти», - здивовано відповів молодий розвідник. «От і добре, переодягнемо Вас у дівчину».


У селі Пасіки Харківської області була лише одна криниця з хорошою водою. Проте брати спокійно воду в ній жінкам німці не давали, чіплялися, ґвалтували. Згідно із завданням, Олексій мав заманити німця до колодязя, біля якого в кущах ховалися розвідники. Наказ є наказ. Пішов Олексій до медчастини, де дівчата одягли його у спідницю, блузку, в бюстгальтер напхали вати, начепили під шапку коси, зроблені з кінського хвоста, і навіть парфумом побризкали. Щоб було достовірно!
Вранці Олексій, переодягнений у жіночий одяг, з відром пішов до колодязя. Німець примітив «дівчину» здалеку та ув‘язався за нею. Риба клюнула. Тільки-но офіцер наблизився до «кралечки», як та одразу міцно схопила його та скрутила руки. «Хлопці, в‘яжіть його», - крикнула «дівчина» басистим голосом.


Пізніше виявилося, що молодий розвідник упіймав унтерофіцера Адольфа Фінке, за що був нагороджений орденом “За мужність”.


Олексій Лобода всю війну відслужив у розвідці. Був нагороджений 16 медалями. Тепер він згадує ті часи з легкою посмішкою та запевняє, що страху ніколи не було. Як можна боятися захищати Батьківщину? Нині в Олексія Тихоновича двоє дітей та вісім онуків. У жовтні цього року ветеран відзначить свій 90-річний ювілей.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)