Нові можливості пологівської лікарні: проблеми та перспективи

13 Квітня в 08:03  0  1081

На районіНові можливості пологівської лікарні: проблеми та перспективи

Медична реформа набирає обертів, і тепер вона стосуватиметься вторинної ланки – лікарень, які відтепер надаватимуть не медичну допомогу, а медичні послуги. Чи є різниця?

 

Головний лікар КУ Пологівська районна лікарня Роман Кравченко запевняє, що різниця є, адже за новою програмою медичних субвенцій більше не буде, замість них надаватимуть компенсацію по кожному окремому випадку, а значить і виросте конкуренція між медичними закладами.


Про створення комунального некомерційного підприємства багатопрофільного лікування Пологівського району Запорізької області говорив головний лікар на сесії райради, оскільки це перша умова до переходу на нову систему медичного обслуговування.


Базуючись Наказом 1881 Міністерства охорони здоров’я про затвердження об’єму надання вторинної спеціалізованої медичної допомоги, що повинен забезпечуватись багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, Роман Кравченко доповів про плани розвитку та проблеми пологівської лікарні.
Ви вже звикли, що районна поліклініка – це ЦПМСД?

 

Тепер звикайте, що пологівська лікарня це – БЛІЛ (багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого та другого рівня). Наша пологівська БЛІЛ претендує на заклад першого рівня, тож мешканцям району будуть доступні:


ведення пологів (допомога під час пологів), лікування патології вагітності та надання невідкладної акушерсько-гінекологічної допомоги;


лікування хвороб, травм, отруєнь;


проведення хірургічних втручань;


зменшення ступеня важкості захворювання, травми, отруєння (за винятком паліативної допомоги);


запобігання загостренню та/або ускладненню хвороби, травми, отруєння, які загрожують життю і здоров’ю пацієнта;


виконання діагностичних чи терапевтичних процедур, які не можуть бути виконані в інших умовах (за межами лікарні);


надання реабілітаційної допомоги в гострому періоді;


інші завдання відповідно до потреб населення в медичній допомозі.


Це значить, що на базі БЛІЛ мають функціонувати наступні лікарські спеціальності:


акушерство і гінекологія;
анестезіологія;


медицина невідкладних станів;


неврологія;


ортопедія і травматологія;


патологічна анатомія;


педіатрія;


терапія;


трансфузіологія;


хірургія.


Та доступні такі послуги діагностики:


ендоскопія;


клінічна лабораторна діагностика, клінічна імунологія, клінічна біохімія;


рентгенологія;


ультразвукова діагностика.


Обов’язковими при дотриманні умов за новою реформою є наявність функціональних потужностей – персоналу з відповідним освітнім кваліфікаційним рівнем та матеріально-технічною базою, що відповідають обсягу медичної допомоги, яка надається у БЛІЛ першого рівня. І з цим, за словами головного лікаря, у нас є певні проблеми. Але ще більш хвилює одне з основних завдань новоствореної БЛІЛ – надання екстреної медичної допомоги, зокрема забезпечення медицини невідкладних станів, для якої сьогодні немає ні приміщення, ні фахівців.


Також треба вирішувати, як на правових засадах залишити функціонувати відділення ЛОР та офтальмогії, адже для них не знайшлося місця у класифікації БЛІЛ першого рівня.


Усі проблеми можна вирішити, стверджує Роман Кравченко, за умови правильного підходу, вчасного реагування та підтримки громади. Нам же залишається сподіватися, що нововведення піднімуть рівень медицини в Пологах, а необхідність заробити на «медичних послугах» змусить лікарів уважніше ставитися до пацієнтів.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
8
Сміх
17
Жах
29
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)