Як виглядає, де отримати та що робити з сертифікатом про вакцинацію від ковід

17 Вересня 2021 08:32  0  818

АктуальноЯк виглядає, де отримати та що робити з сертифікатом про вакцинацію від ковід

Той, хто отримав дві дози вакцини проти COVID-19, може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію – документ, в якому міститься інформація про зроблене щеплення і який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Де і як його можуть отримати пологівці, який термін його дії і чим він відрізняється від інших «пандемічних» документів?

 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна отримати одразу після щеплення другою дозою вакцини у сімейного лікаря.


Повністю вакцинованим особам документ видається лише у паперовій формі. Документ заповнюється англійською. Люди, яким протипоказане щеплення проти коронавірусу через стан їхнього здоров’я, замість свідоцтва отримують довідку від лікаря.

 

Сертифікат (довідку) про пройдений повний курс щеплень від коронавірусу пологівці вже отримують у свого сімейного лікаря за вимогою.


Окрім особистих даних вакцинованої особи, найменування вакцини, дати щеплень та термін дії свідоцтва, документ обов'язково має містити підпис лікаря, вакцинованого, печатку лікаря і медичного закладу.

 

Відповідно до постанови Кабміну, міжнародні свідоцтва видаються терміном на півроку. Що робити по закінченню терміну, ніяких вказівок від влади медики поки не мають. Можливий варіант введення обов'язкового третього щеплення вакцини, коментують сімейники.

 

Мета документа — спрощення закордонних подорожей. COVID-сертифікат показуватиме, що його власник чи власниця не є носієм коронавірусу, а отже, має право подорожувати за кордон без обмежень.

 

Крім того, COVID-сертифікати можуть бути підставою для звільнення від дотримання певних карантинних обмежень. Якщо, приміром, в одній країні повністю вакциновані люди можуть не дотримуватися комендантської години, то й українці з COVID-сертифікатом, які приїхали в цю країну, так само можуть цього не робити.

 

Пологівці, в переважній більшості, свідоцтва про вакцинацію беруть для пред'явлення при перетині кордону. Документ вимагають і при відвідуванні комунальних закладів міста. Зокрема, у батьків учнів та дошкільнят, хоча вакцинація самих педагогічних колективів Пологівської громади “кульгає на дві ноги”. Під час загострення захворюваності відвідувачів із сертифікатом будуть пускати до розважальних центрів, будинків культури, кафе та інші закладів.

 

Свідоцтво лише у паперовому вигляді?
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію не варто плутати з іншим документом – «ковідним сертифікатом» (або ж «ковідний паспорт», «зелений сертифікат», «сертифікат вакцинації»). Він розроблявся згідно з вимогами Євросоюзу і ВООЗ та запрацював в Україні з липня.


«Ковідний сертифікат» (або «ковідний паспорт»)
- видається в електронному і паперовому варіантах. Електронний має QR-код;
- містить більш повну інформацію про пацієнта: яку вакцину отримав під час щеплення, які результати ПЛР-тестів, чи хворів на коронавірус, підходить для внутрішнього використання в Україні і для виїзду за кордон.


Пологівці також можуть завантажити електронний ковід-сертифікат. Він є в додатку “Дія”. Додаток генерує QR-код.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
5
Сміх
3
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)