Яка ж це нерухомість, якщо ціна лізе вгору?

30 Вересня 2021 13:33  0  668

Події містаЯка ж це нерухомість, якщо ціна лізе вгору?

Незважаючи на фінансову кризу, спад в економіці і постійні карантинні обмеження, вартість житла у великих містах України зростає. Тільки за останній рік ціна квадратного метру житлової площі зросла майже на третину, говорять експерти ринку нерухомості. Так само постійно підвищують і вартість оренди квартир. Яка ситуація із ринком нерухомості у Пологах, дізнавались журналісти Газети.

 

Чому дорожчає?

Здавалося б, економіка в країні так і не вийшла на докарантинний рівень, а ціни на нерухомість за останні півтора року зросли. Причин кілька.


По-перше, останнім часом значно здорожчали будівельні матеріали, це дає поштовх до росту цін на новобудови. А ті вже тягнуть угору ціни вторинного ринку нерухомості.

 

Друга причина - фактична заборона на виїзд громадян на відпочинок із держави.Ті, хто раніше витрачав великі кошти на подорожі, вже півтора року не можуть вільно подорожувати, у них виник надлишок грошей, які люди інвестують у нерухомість.

 

Третя причина - міграційні процеси. У великих містах ділове життя швидше відновлюється після карантину, тому люди повертаються у мегаполіси.

 

Міграційні процеси істотно впливають на зростання попиту на малогабаритне житло в обласних містах. Люди змінюють місце проживання переважно через ширші можливості знайти гідне місце роботи і поліпшити свій рівень життя. Через це квартири у невеликих містах втрачають попит.


Цього сезону спостерігається здорожчання цін на житло у Запоріжжі, Дніпрі.


Серед головних причин зростання вартості житла експерти з нерухомості називають інфляцію, невпевненість в стабільності економіки держави, що позначається на рівні добробуту громадян, а також запуск іпотечних програм. Ще одна причина - підвищення податку на нерухомість.

 

Пологи з цінами на житло не надто відстають від міст мільйонників.
Ціни на нерухомість тримаються.


Так, будинок житловою площею 40 - 50 квадратів із комунікаціями коштує в середньому 10 тисяч доларів. У віддалених районах від центра міста аналогічний будинок буде коштувати трохи дешевше - 8 тисяч зелених.

Нижча вартість будинків без будь-яких зручностей. Коштують такі 4 - 4,5 тисяч доларів. На околиці міста будинок можна придбати і за 100 тисяч гривень.

 

Ціни взяті на сайті OLX станом на 28 вересня:

Невеличкий саманний будиночок зі зручностями на Червоному висілку продають за 5500 тисяч доларів. У центрі міста будинок з аналогічними умовами коштує 7 - 8 тисяч.

Будинок з газом без туалету площею 28 м кв. в місті коштує 4500 - 5500 доларів.
Є й будинок в місті без зручностей, підведення комунікацій - 70 тисяч гривень.
Газифікований і з водою в центрі міста - 400 тисяч гривень.

 

Вартість квартир у місті:

У центрі міста двокімнатна коштує 10 тисяч доларів, на Кагаліні 5 - 6 тисяч.
Двокімнатна з газовим опаленням на Кагаліні - 15 тисяч доларів.

Двокімнатна у Пологах з євроремонтом - 20 - 26 тисяч гривень.

Трикімнатна квартира Пологи - 5 з електроопаленням - 40 тисяч доларів.

 

Головним фактором стримання цін на нерухомість у Пологівському краю є відсутність фінансового ресурсу у потенційних покупців, через що квартири і будинки пропонують придбати під виплату терміном на 1, 5 - 2 роки.

 

Та попри привабливі умови, тільки одиниці можуть дозволити собі купити житло за готівку. Частина бере кредити у банківських установах. Через низьку купівельну спроможність наших земляків продати нерухомість їх власникам також складно.

 

Оксана Грабар:
“13 років з чоловіком та дітьми житло винаймали. Порахували, що за ті кошти, що сплачували власнику за всі роки, вже можна було придбати власне. Як не намагалися відкладати гроші, зібрати суму не вдавалось. Ось зважилися на кредит у банку. Частину суми на покупку будинку брали у банку, частину позичали у знайомих. Ціна - 75 тисяч гривень, майже центр, але будинок був у аварійному стані. Вклалися в ремонт і проведення комунікацій. Щоб виплатити повністю борги, чоловік змушений був поїхати на заробітки до Польщі. Іншої перспективи отримати власне житло у більшості людей немає.”

 

Валентина Гайчур:
“Батьківський будинок не можу продати вже три роки. У домі є газ, вода, недалеко від центру міста. Ще минулого року просила 8 тисяч доларів. Покупців немає, зараз ціну скинули до 6 тисяч. Та й за такі гроші мало хто може дозволити собі купити будинок.”

 

Олександр Головко:
“Проживаю в іншому місті, у Пологах залишився батьківський дім. Майже в центрі, поряд садочок, школа, з газом, площа 80 квадратів, гарний будинок. Продавав його 6 років. Просив 10 тисяч доларів, потім 6, наостанок ледь продав за 3 тисячі. У людей просто немає грошей. Хто й бажав купити, просили під виплату, та мене такий варіант не влаштовував.”

 

Почім житло в селі

Щодо сільської місцевості, тут трохи інша ситуація. Ціни на житло або стоять на місці, або знижуються.
Через брак роботи та перспектив, мешканці села воліють переїздити до міста. Подекуди житло продають майже за безцінь. Але купувати його не поспішають.


Будинок з газом площею 110 квадратів у селі Пологи коштує 150 тисяч гривень.


У віддалених селах будинки з аналогічними умовами коштують дешевше. Ціна стартує від 40 тисяч гривень.

Але продають і такі: цегляний газифікований будинок в селі Пологи коштує 6 тисяч доларів, у Воскресенці будинок з газом продають за аналогічну ціну.

 

В таких обласних містах, як Запоріжжя, Дніпро, Маріуполь ціна на житло зросла на 15%. І поки що тенденція підвищення цін на нерухомість не вичерпалася, хоча попит з боку покупців практично повністю задоволений, коментують рієлтори. Прогнозують зростання цін на житло до кінця року до 7 %.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
1
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)