Ціни злетять: Кабмін планує встановити мінімальну вартість контрактного навчання у вишах

23 Лютого в 09:05  0  841

ОсвітаЦіни злетять: Кабмін планує встановити мінімальну вартість контрактного навчання у вишах

Мінімальна вартість навчання на топових спеціальностях може скласти 23,4 тисячі грн.
З наступного року мінімальна вартість контракту на навчання в українських вишах на топові спеціальності може скласти 23,4 тисячі гривень.

 

Такі зміни збирається прийняти Міністерство освіти. На сайті відомства з'явився проект наказу "Про деякі питання запровадження індикативної собівартості", повідомляє "Обозреватель".

 

Фактично цим документом МОН встановлює мінімальну ціну контракту у виші. Тепер навчальний заклад, навіть якщо дуже захоче, не зможе запропонувати студентам ціну нижче, встановленої мінімалки, повідомляє видання. З 2021 року цей показник зросте ще на 20%, а з 2021 – на 30%.

 

Зміни торкнуться лише топових спеціальностей: право, журналістика, архітектура і будівництво, ветеринарія, охорона здоров'я, міжнародні відносини, культура і мистецтво, гуманітарні науки, соціальні та поведінкові науки, управління та адміністрування, сфера обслуговування, публічне управління та адміністрування.

 

А ось педагогічні, інженерні спеціальності, які в країні попитом не користуються, не входять в цей перелік. Причому рахувати ціну контракту будуть виходячи з витрат на навчання одного студента-бюджетника на рік.

 

Для столичних вишів, в яких вартість контракту на топові спеціальності починається в середньому від 30 тисяч гривень, такі зміни особливо не вплинуть. А ось у регіональних навчальних закладів, де вартість контракту часто коливається в межах 10-20 тисяч гривень, вартість навчання може різко зрости.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
9
Жах
25
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

IMG-8f4175348123b405033d340a3cf2e3c8-V.jpg

 

 

 

 

Пологи (г.)