Цікаві факти від пологівців про "невідомий" пам`ятник

8 Вересня 2021 10:55  0  913

Події містаЦікаві факти від пологівців про "невідомий"  пам`ятник

Нещодавно журналісти порталу rayonka.com зробили замітку щодо занедбаного памятника, територія якого була очищена комунальниками від заростей. Цей меморіал зацікавив пологівців... 

 

Між двоповерховими будинками по вулиці Єдності розміщений памятник: "Слава павшим борцам провозвестникам социальной революции - погибшим в борьбе пологские рабочие 1924 года."  Тож, на нашій фейсбук сторінці містяни поділилися інформацією щодо даного меморіалу:

 

- "Не зрозуміла, кому саме встановлений той пам'ятник. А ще не зрозуміло: це просто пам'ятний знак, чи там поховання?"

 

 

 

Наталія Кондратенко пише:

"Як пише О. В. Чудновський перший директор і засновник нашого краєзнавчого музею, у книзі" Історія Пологівського району", в липні і серпні цього року (1920) врангелівці двічі захоплювали Пологи... Врангелівська окупація призвела до загибелі робітників депо - В. В. Тоцького, Д. Т. Кравченко, І. Крайнього, Асєєва, Євсманського, яких поховали біля клубу залізничників. Пізніше, у 1924 році тут було встановлено пам'ятник обеліск. Так що це і пам'ятник, і могила."


Ось чому його називали "пам'ятник жертвам революції"...


Генадій Онищук також висловив думку:

"Пам'ятник був поставлений "товаришеві Артему" - він же Сергєєв Федір Андрійович. У всякому разі нам пояснювали так. Згідно з даними він працював в локомотивному депо ст.Пологи, Катеринославської залізниці, де організував революційний гурток."

 

Завдяки знанням пологівців, більш обширну інформацію щодо пам`ятника.

 

 


Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
0
Сміх
0
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)