Стало відомо чи буде продовжено навчальний рік в пологівських школах

14 Травня 2021 14:53  0  1633

Події містаСтало відомо чи буде продовжено навчальний рік в пологівських школах

Навчальний рік в ряді міст України діти продовжать в червні через ситуацію з карантином: Суми, Хмельницький, Черкаси, Тернопіль, Полтава, Львів і Кропивницький. Про це повідомляє НУШ.


Відзначимо, що шкільна програма розрахована на 175 днів, тому в деяких містах місцева влада ухвалила рішення про продовження навчання.


Школярі пізніше підуть на канікули в таких містах:
у Сумах і Хмельницькому після 11 червня
у Черкасах і Тернополі – 8 червня
у Полтаві – 9 червня


Початкові школи Кропивницького вчитимуться до 7 червня або навіть до 14 червня. У Львові деякі школи продовжили навчання середніх класів до 11 червня. Водночас молодші класи і випускники закінчать навчальний рік вчасно.


Як на Пологівщині?
В школах Пологівської громади останній день навчання буде 28 травня. Останній дзвоник відбудеться 31 травня. Жодна школа з Пологівської громади не продовжує навчання влітку.


Останній дзвоник відбудеться аналогічно святу першого вересня, для випускників на вулиці, останні класи проведуть зустріч в шкільних кімнатах. Всі навчальні заклади повинні дотримуватися карантинних рекомендацій.


Нагадаємо, що дата останнього дзвоника в Україні 2021 року, рекомендована Міністерством освіти і науки, – 26 травня, однак загальноосвітні школи можуть коригувати її на свій розсуд.


Що з випускними в дошкільних закладах? Та чи можуть бути присутні батьки?


Згідно 55 постанови головного санітарного лікаря України В.Ляшко - "ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ

у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" дозволено:


/ проведення культурно-виховних заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з однієї групи та за присутності одного з батьків/опікунів дитини з розрахунку однієї особи на 5 кв. метрів площі приміщення в якому проводиться захід або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі);


/ проведення культурно-виховних заходів дозволяється за умови дотримання протиепідемічних заходів, використання усіма батьками/опікунами респіраторів або захисних масок, так, щоб були покриті ніс та рот, з подальшою дезінфекцією поверхонь приміщення в якому відбувався культурно-виховний захід.

 

- Тож під час карантинних обмежень, всі масові заходи повинні проводитися з розрахунком 5 метрів квадратних на одну особу. Об'єм актового залу садочка повинен дозволяти присутнім дотримуватися вказану дистанцію, - зазначає начальник відділу освіти Сергій Бандурка.

 

"Тому для більшості дошкільних закладів Пологівщини проблемою є обмежена площа музичних залів для проведення масових заходів в присутності батьків під час карантину. Для груп, які мають по кількості 30 дітей, нереально дотриматися зазначеної дистанції. Тому деякі садки планують організацію випускного вечора без батьків або на вулиці, або ж знаходять альтернативу та встановлюють фотозони для батьків на свіжому повітрі, аби після офіційної частини, зустрівши дітей, можна було б зробити гарні світлини та поспілкуватися. Гадаю батьки увійдуть в складність ситуації та утримуються від спільного проведення заходу. Рішення та відповідальність за проведення випускного вечора спільно з батьками приймає керівник закладу. Якщо заклад порушить карантинні рекомендації, керівник буде оштрафований на 17 тисяч гривень, - додає Сергій Вікторович.


Необхідно з розуміння віднестися до наявної ситуації. Оскільки насамперед, головним пріорітетом на сьогодні повинно бути збереження здоров'я дітей, працівників закладів та батьків.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
4
Сміх
8
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)