Чи покращилася епідемічна ситуація на Пологівщині після локдауну

25 Січня 2021 13:05  0  1644

Події містаЧи покращилася епідемічна ситуація на Пологівщині після локдауну

За оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, на ранок 25 січня у Запорізькій області зареєстровано 64 407 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 241 новий випадок захворювання.

 

За повідомленням головного лікаря Пологівського ЦПМСД Анни Дуб, станом на 23 січня у Пологівському районі +14 нових випадків ковід, за весь період зареєстровано 2081 випадків коронавірусу.

 

Яка епідситуація сьогодні на Пологівщині?


Як зазначає Анна Дуб, головний лікар ЦПМСД, наразі спостерігається спад відсотку захворюваності на ковід:

 

- Напередодні новорічних свят та під час локдауну, люди дійсно стали менше звертатися за допомогою. Чималий відсоток людей, котрі переносять ковід в легкій формі, не звертаючися до лікарні, а вже опісля хвороби телефонують і повідомляють про виявлені та пережиті симптоми. Зазначу, що останні два тижні локдауну гарно вплинули на епідемічний стан Поліг, кількість пацієнтів в рази зменшилася. Об'єктивно, якщо процент виявляємості був до 80-85 %, то зараз максимум від 15 до 30%. Зменшилася і кількість обстежених. Якщо раніше за день бралося 100 ПЦР-тестів, то зараз і за тиждень не беремо скільки. Але вже з п'ятниці та по сьогоднішній день, пацієнти почали звертатися до лікарів, з виявленими тяжкими формами захворюваності: температура понад 38, сухий кашель, пневмонія, ускладнення. З чим це пов'язано наразі конкретно не можу відповісти. Можливо виною морозний тиждень, до - 23 градусів. Не у всіх була можливість фізично доїхати до лікарні: сніг, мороз та проблеми з транспортом.
По Україні також йде зменшення відсотку захворюваності на коронавірус, автоматично і в нас. Думаю, що вірус нікуди не дівся, просто хвороба стала в легшій формі протікати, люди стали хворіти довше, але легше. Якщо раніше у пацієнтів була тенденція на 5, 7, 10 день це вже була пневмонія, то наразі хвороба протікає до двох - трьох тижнів, але в легкій формі. Тому захворюванні перестали звертатися до лікарні. Оскільки дітям було організоване онлайн-навчання, тож випадків захворюваності у дітей зовсім не було.

 

Відсьогодні закінчений локдаун, тому цей тиждень може принести що завгодно, будемо спостерігати за станом пологівців та рівнем захворюваності, - додає Анна Михайлівна.

 

Головна лікарка, наголошує, якщо у вас такі симптоми як: кашель, підвищена температура, утруднене дихання, втрата нюху та смаку або ж протягом 14 днів ви перебували в країні, де зафіксовано COVID-19, негайно зверніться до сімейного лікаря. Ні в якому разі не треба займатися самолікуванням, оскільки без обстеження та адекватної терапії є ризик для здоров'я.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

17
Супер
8
Сміх
9
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)