Чи можна примушувати людину вакцинуватися від Covid-19? Суд оголосив вердикт

13 Вересня 2021 08:18  0  750

АктуальноЧи можна примушувати людину вакцинуватися від Covid-19? Суд оголосив вердикт

На Одещині суд став на бік трьох військовослужбовців, котрі відмовився від вакцинації


Комінтернівський районний суд Одеської області не побачив складу адміністративного правопорушення у діях трьох вояк, котрі відмовився отримувати щеплення від Covid-19. Про це повідомляє «Главком».

 

Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 15 липня 2021 року №189, було визначено кінцеві терміни вакцинації від Covid-19 особового складу Збройних Сил України – до 25 липня 2021 року. На виконання цього наказу командир військової частини А1032 видав свій наказ, яким було визначено 18 липня – дату проведення вакцинації особового складу. При цьому троє військовослужбовців (оператор групи радіоперешкод, понтонер відділення плавальних інженерних машин і сапер взводу інженерної розвідки) відмовилися від щеплення.

 

На кожного з військових складено адмінпроктоли, де вказано, що вони не виконали наказ командира військової частини, знехтували військовою дисципліною, що могло спричинити розповсюдження інфекційної хвороби Covid-19 або передачу захворювання співслужбовцям, що може спричинити смерть людини.

 

Суд окремо розглянув кожен випадок і виніс єдине рішення – відмова від вакцинації є правом громадянина.

 

«Наразі розгорнута державна програма з вакцинації населення України від короновірусної хвороби Covid-19, вакцинація проводиться на фундаменті її добровільності. Держава Україна не прийняла спеціальних законів щодо обов'язкової вакцинації громадян, оскільки це є дискусійним питанням, що торкається основних прав та свобод людини закріплених в Конституції України. Державою створюються умови для заохочення громадян до щеплень, а саме проведення роз'яснювальних інформаційних компаній, надання інформації щодо існуючих вакцин їх клінічних досліджень, їх відповідності критеріям ефективності та безпеки, досвіду вакцинації в інших країнах. Примушування людини до вакцинації у вигляді видачі розпорядчих документів обов'язкового характеру в тому числі наказів, суд вважає протиправним», – сказано у постанові. 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
1
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)