Чи до всіх пологівців приїздитиме швидка ?

21 Січня 2021 09:21  0  1067

Події містаЧи до всіх пологівців приїздитиме швидка ?

Нові правила від Кабінету Міністрів України почали діяти з першого січня. Залежно від стану пацієнта звернення на лінію 103 діляться на 4 категорії. А нормативи прибуття «швидкої допомоги» стали жорсткішими. Відтепер бригада має виїздити тільки у випадках критичного чи екстреного стану пацієнта.

 

Критичний стан - такий що безпосередньо загрожує життю людини: відсутнє або неефективне дихання, сильна кровотеча, інтоксикація чи отруєння, стани, зумовлені зовнішніми чинниками, - удар струмом, блискавкою, тощо. У таких випадках швидка має приїхати за 10 хвилин.

 

Через затори чи інші непередбачувані ситуації допускається перевищення часового нормативу, але не більше ніж у 25 відсотків випадків.

 

Екстрений стан загрожує життю і може різко погіршитись у разі несвоєчасного надання допомоги: порушення свідомості, ознаки кровотечі, інсульту, розлади дихання. У таких випадках на прибуття швидкої дається 20 хвилин. Перевищити норматив можна не більше ніж у 15 відсотках випадків.
Фельдшер - диспетчер, який приймає виклик на лінії, у розмові з абонентом визначає, до якої категорії віднести випадок.

 

Ще дві категорії викликів, не екстрені та не профільні, не передбачають виїзд до пацієнта. В такому випадку людина має отримати консультацію медиків.

 

Неекстрений стан - випадки, що не несуть загрози для життя, але людина потребує консультації медиків: підвищення температури тіла, тиску, запаморочення, біль у шлунку, нирках, печінці, тощо.
Непрофільне звернення - якщо стан людини не потребує невідкладної допомоги.

 

Як з викликами у Пологах
Більшість звернень від пологівців до швидкої - неекстрені, частіше це стосується загострення хронічних захворювань пацієнтів. Екстрених випадків по району становить не більше двадцяти від загальної кількості викликів, - зазначають фельдшери.

 

Як працюють бригади “швидких” на Пологівщині в сьогоднішніх умовах і чого чекати громаді після змін, запитали Тетяну Гурську, завідуючу Пологівським відділенням екстреної медичної допомоги:

 

“ Наразі всі виїзні бригади продовжують працювати у звичному режимі. Виїзджаємо на всі виклики. Проблематично дотримуватися визначеного часу. Адже відстань від фельдшерського пункту і населеним пунктом часто віддалена. Тому витримати нормативи у хвилинах не завжди вдається. Варто враховувати і погодні умови та якість дорожнього покриття, що теж впливає на час доїзду.
На термінові та екстрені випадки вкладаємось у 10 хвилин.

Скорочень бригад у нас не відбулось. Через проблеми із фінансуванням скорочували тільки кількість робочих змін бригад. Зараз все налагодилось, у місті працює три бригади 24/7 і одна - щодня з 16.00 по 8.00 та у святкові дні цілодобово.
Ще два пункти постійного базування знаходяться у селі Тарасівка і Федорівка“.

 

Не секрет, що деякі пацієнти викликають швидку допомогу, навіть коли особливої ​​необхідності в цьому немає.


Пацієнти часто перебільшують тяжкість свого стану, щоб до них виїхала бригада. На сьогоднішній день ніякої відповідальності за помилковий виклик пацієнт не несе, окрім усвідомлення, що в той момент, поки швидка їхала на хибний виклик, десь реально помирає людина або сталася серйозна ДТП.

 

Варто розуміти, що завдання бригади - на місці виключити невідкладний стан: зробити кардіограму, провести огляд і так далі, а призначати лікування вони не будуть, - наголошують медики.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
7
Сміх
18
Жах
20
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)