Що відомо сьогодні про вибори 25 жовтня?

5 Серпня в 09:32  0  795

У регіоніЩо відомо сьогодні про вибори 25 жовтня?

Депутати Верховної Ради України 15 липня постановили, що вибори депутатів до місцевих, районних та обласних рад, а також вибори голів обласних, районних, місцевих та сільських рад відбудуться 25 жовтня.

 

Але у зв'язку із децентралізацію та власне Постановою “Про утворення та ліквідацію районів” залишається багато запитань.

 

Відповіді на деякі з них вже сьогодні можна отримати із документа про окремі положення та приклад розрахунку станом на 23.07.2020 щодо місцевих виборів, які мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

 

Так, вибори в територіальних громадах з кількістю мешканців від 10 тисяч осіб (до цього поріг був у 90 тис. осіб) проводитимуться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками кандидатів у депутати.

 

Якщо ж територіальна громада налічує менше 10 тисяч мешканців, вибори будуть проводитися за мажоритарною системою відносної більшості.

 

Крім цього, збільшиться і сума грошової застави. Тепер, щоб висунути свою кандидатуру на голову міста, де кількість виборців перевищує 75 тисяч, необхідно буде сплатити 4 мінімальні зарплати на кожні 90 тисяч виборців.

 

Така ж формула діє і для депутатів, які йдуть до рад громад, де кількість виборців від 10 тисяч людей.

 

Якщо ж кількість виборців у місті не перевищує 75 тисяч осіб, як у Пологах, то кандидат на посаду мера має сплатити 4723 гривні застави.

 

Найменше будуть платити депутати самовисуванці до сільських, селищних та міських рад, де кількість виборців менше 10 тисяч осіб.

 

Їм необхідно буде надати заставу в розмірі 20% від мінімальної зарплати.

 

Передбачається, що гроші повернуть “переможцям”, а саме тим кандидатам і партіям, які пройдуть бар’єр у 5%. Інші залишки коштів передадуть після виборів в місцевий бюджет.

 

Зміни будуть і у розташуванні порожнього квадрату бюлетеня: якщо раніше він знаходився ліворуч від прізвища кандидата, то тепер буде праворуч.

 

Також, за словами голови Пологівської ОТГ Коноваленка Юрія Анатолійовича, цьогоріч виборчі комісії мають орендувати комунальне майно міста, наприклад, школи, тоді як у минулих роках приміщення надавали безкоштовно.

 

“Я не знаю, як має працювати цей механізм. Раніше школи приймали людей безоплатно, а тепер виборча комісія має укладати договір із директором школи, клубу на використання під час виборів. Але новий закон про оренду комунального майна передбачає її отримання ще й на конкурсній основі,” — коментує Юрій Анатолійович.

 

Кого будемо обирати?


Жителі міста отримають 4 бюлетені, за допомогою яких будуть обирати міського голову, депутатів громади за партійними списками (якщо більше 10 тисяч людей в громаді), депутатів районної та обласної ради.

 

“Зрозуміло, що жителі Поліг нададуть перевагу пологівцям, гуляйпільці, токмачани і більмаччани, обираючи депутатів у Пологівську райраду, голосуватимуть за своїх кандидатів. Але хто стане депутатом, буде визначати партійна організація, я так розумію, єдиного Пологівського району”, — прокоментував Юрій Коноваленко.

 

Партійний список, як і громада, будуть розділені на округи, і в кожному регіональному списку будуть свої кандидати, з яких і мають обирати виборці.

 

За сьогоднішніми даними від Пологівського району буде 34 кандидати, і поки що невідомо, по скільки кандидатів буде запропоновано на окрузі.

 

Запитання має і ЦВК, зокрема до Міністерства юстиції України щодо статусу місцевих політичних організацій під час виборів.

 

Вони попросили надати термінове роз'яснення про статус та повноваження на новоутворених адміністративно-територіальних одиницях після прийняття Постанови “Про утворення та ліквідацію районів”.

 

Особливо актуальним є питання після цього, чи можуть ці організації брати участь у місцевих виборах.

 

Ще одним нововведенням, поки не підтвердженим постановою у ЦВК, є проведення одночасно з черговими виборами і перших виборів голів міських, сільських, селищних новоутворених територіальних громад, а також голів новостворених райрад.

 

За календарем виборів 2020 року до 5 серпня можна подавати ЦВК кандидатури сільських, міських, районних та обласних виборчих комісій. Формуватися вони будуть з 6 до 10 серпня включно.

 

Люди, які змінили місце проживання з дати минулих виборів, поїхали на роботу, ПМЖ або на навчання в інше місто можуть поміняти виборчу адресу до 9 вересня.

 

Зробити це потрібно у відділі ведення державного реєстру виборців за місцем, де людина проживає фактично.

 

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
12
Сміх
6
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)