Ціни на базові продукти вдарять по кишені українців: що подорожчає восени

15 Липня 2021 13:36  0  804

На Вкраїні та у світіЦіни на базові продукти вдарять по кишені українців: що подорожчає восени

Восени 2021 року в Україні очікують подорожчання зернових і соняшникової олії. Через це стрімко зростуть ціни на м'ясо, яйця й молоко.


"За останній місяць ціни на товари стабілізувалися, а на деякі навіть знизилися. Однак восени нас чекає чергове зростання цін на харчі. Це є загальносвітовою тенденцією, зумовленою дефіцитом низки продуктів. Запаси зерна перебувають на мінімумі за останні сім років. Ще одна причина - емісія долара й інших світових валют, що призводить до зростання інфляції", - розповів кандидат економічних наук Олександр Хмелевський

.

Аграрний сектор України орієнтований на експорт.

 

"Насамперед це стосується виробництва зерна та олійних культур. Зростання цін на світових ринках призводить до зростання експорту і зростання цін в Україні. Зростання цін на зернові культури, які використовують для виробництва кормів для відгодовування худоби й птиці, призводить до зростання цін на м'ясо, яйця, молоко", - пояснив Хмелевський.

 

Молочна галузь в Україні падає, а поголів'я корів постійно скорочується. Частину молока Україна вже імпортує. Крім того, відбувається масова фальсифікація молочної продукції через використання пальмової олії та інших компонентів.


"Дефіцит молока й залежність від імпорту призводять до зростання цін на молочну продукцію. На подорожчання продовольства також впливає зростання цін на пальне, газ, електроенергію. До підвищення цін також призводить збільшення податків. У разі прийняття Верховною Радою законопроєкту № 5600, який передбачає запровадження мінімального податкового зобов'язання на селянські господарства, фермери закладуть нові податки в ціни на свою продукцію. Також до зростання цін призведе запуск ринку землі, адже витрати на купівлю землі й зростання орендної плати аграрії теж переведуть на споживачів. Тому восени нас чекає чергова хвиля подорожчання, яка охопить усі продовольчі товари. Узимку буде сезонна хвиля подорожчання овочів і фруктів", - підсумував Хмелевський.

 

"Ще важливим чинником підвищення цін на м'ясо й рибу стало зниження його споживання на внутрішньому ринку України. За оцінками економічних експертів, українець з'їдає м'яса всього 53-54 кілограми на рік за норми 92 кілограми, а європеєць - 94 кілограми. Справа у вартості м'яса, тож пересічний українець обирає гаманцем. Отже, через знижений попит споживання на внутрішньому ринку ціна на м'ясо зростає і ціни на корми для худоби зросли на 30 відсотків, що зрештою відіб'ється на споживачеві", - розповіла керівниця комітету з аграрних питань Української асоціації бізнесу й торгівлі Яна Казьміна.

 

На підвищення цін на продовольство вплинула також пандемія. На внутрішньому ринку залишилися тільки сильні гравці великого й середнього бізнесу. Вони практично витіснили маленькі господарства.

 

Ціна на цукор в Україні з вересня тримається на 30-40% вище за світову. Останні два тижні зросла на 70%. Через це подорожчали солодощі, скоротилося виробництво хлібних виробів і безалкогольних напоїв.

 

 


Джерело: gazeta.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
3
Сміх
11
Жах
24
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)