Що планують прийняти депутати. Найгарячіші законопроєкти цієї осені

24 Вересня 2021 08:42  0  611

На Вкраїні та у світіЩо планують прийняти депутати. Найгарячіші законопроєкти цієї осені

Парламентарії повернулися з канікул і приступили до роботи. Справ у них по вуха. Ми вивчили, які політичні законопроєкти мають бути ухвалені слугами народу вже цієї осені...


Легалізація канабісу
Очікується, що народні депутати повернуться до розгляду законопроєкту про легалізацію медичного канабісу. Його хотіли прийняти ще влітку, але обговорення документа спровокувало бурхливу дискусію під куполом Ради. У підсумку законопроєкт вирішили доопрацювати.


Автори документа наполягають, що легалізація канабісу - це можливість мільйонам тяжкохворих українців полегшити протікання хвороби, купувати ефективне знеболююче легально, а не з-під поли.


Їх опоненти запевняють, що під благими намірами хтось хоче заробляти гроші на “наркоті”. Доводи критиків легалізації канабісу - країну чекає бум наркоманії і неконтрольоване вирощування конопель в Україні.

 

Хто керує столицею
Загострення протистояння центральної влади з мером Києва Віталієм Кличком підштовхує народних депутатів до негайного розгляду у другому читанні законопроєкту про столицю. Документ поданий до Верховної Ради ще два роки тому. Не без скандалу прийнятий в жовтні 2019 року в першому читанні. І майже рік допрацьовувався до другого читання.


Головна норма законопроєкту, за яку влаштовують війни політики, якими ж будуть повноваження мера Києва і голови КМДА. "Слуги" пропонують розділити повноваження, зробивши зі столичного мера подобу британської королеви. Кличку ж така ідея, певна річ, не до душі. Також документом пропонується відновити районні ради в місті Київ як представницькі органи жителів районів Києва. Районні ради будуть створюватися за рішенням Київської міської ради, їх загальний склад - 20 депутатів.

 

Останній крок до реєстру олігархів
Депутати мають намір продовжити курс деолігархізацію. Йдеться про прийняття у другому читанні президентського законопроєкту про олігархів. У першому читанні документ розглянуто 1 липня. У ньому прописувалося, що рішення про визнання людини олігархом приймає Рада національної безпеки і оборони на підставі представників Кабміну, члена РНБО, НБУ, СБУ або антимонопольного комітету.

 

Людину можна визнати олігархом, якщо вона відповідає трьом з чотирьох критеріїв: бере участь в політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації, є кінцевим бенефіціарним власником монополії, має підтверджену вартість активів, яка перевищує один мільйон прожиткових мінімумів (це 2 млрд 270 млн).

 

Що буде написано в законопроєкті до другого читання, ще не відомо. Не виключено, що документ кардинально перероблять, адже в нього подали 1257 правок. Більшість з них стосується органу, який повинен скласти і коригувати реєстр олігархів. Багато парламентаріїв категорично не згодні з тим, щоб це право було у РНБО. Пропонується п'ять варіантів, хто може представляти статус олігархів.

 

Перший - рішення про причислення тієї чи іншої людини до олігархів приймає Кабмін за зверненням РНБО, членів Кабміну або Президента України.

 

Другий - це робить Вищий антикорупційний суд за заявою Кабміну, РНБО, НБУ, СБУ або АМКУ.

Третій - визначає НАПК за зверненням АМКУ або іншого державного органу.

 

Четвертий - питанням реєстру олігархів займається спеціально створена Комісія або НАПК.

 

П'ятий - хто олігарх, а хто - ні, вирішує комісія з 7 чоловік, де більшість представники міжнародних організацій.

За словами народного депутата Ярослава Залізняка, найбільше прихильників у визначення НАПК як головного органу по визнанню олігархів.

 

Більше прав приватним виконавцям
Зобов'язання по "марафону" підтискають з прийняттям у другому читанні законопроєкту про примусове виконання судових рішень. Документ передбачає новий алгоритм примусового виконання в Україні. Зокрема, істотно розширюються повноваження приватних виконавців (можуть виконувати абсолютно всі рішення до 100 тисяч гривень) та передбачається дорожня карта до повного порівнянні їх мандатів з державними виконавцями.

 

Документ передбачає і автоматизацію виконавчих процесів. Зобов'язати боржника виконати рішення суду або нотаріальний напис і списати гроші з банківського рахунку після прийняття законопроєкту теоретично можна буде натисненням однієї кнопки на комп'ютері виконавця.


Розгляд документа може стати гарячим. У нього вже подано близько тисячі поправок.

 

Спецзакон для Криму і Донбасу
Віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков уже анонсував, що вже восени парламент повинен прийняти законопроект "Про державну політику перехідного періоду" у Криму і на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Які саме норми потраплять в документ, поки невідомо, оскільки законопроєкт ще виписується. За словами Резнікова, це буде "фундаментальний закон, метою якого стане безпечна реінтеграція тимчасово окупованих територій і встановлення довіри між людьми по обидва боки лінії зіткнення".

 

Опоненти влади побоюються, що в цьому законопроєкті можуть завуальовано прописати особливий статус для Донбасу.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
4
Сміх
4
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)