Чорний грибок фіксують не тільки в Індії: в Україні говорять про схожу хворобу у перехворілих COVID-19

4 Червня 2021 09:17  0  959

Здоров'яЧорний грибок фіксують не тільки в Індії: в Україні говорять про схожу хворобу у перехворілих COVID-19

Чорний грибок вийшов за межі Індії і вже зустрічається в інших країнах. В Україні лікарі говорять про схожий грибок, який з'являється після лікування антибіотиками

 

У перехворілих COVID-19 все частіше виявляють чорний грибок – мукоромікоз. Якщо місяць тому про рідкісний грибок повідомляли в Індії, то тепер його фіксують в Єгипті й Іраку. Грибок вражає слизові оболонки, деяким хворим через нього видаляли очі.

 

В Україні мукоромікозу не фіксували, кажуть лікарі. Однак в країні є інший, не менш небезпечний грибок, який вражає тих, хто тяжко хворів на COVID-19 і не тільки.

 

Звідки беруться чорні грибки?
Гучні новини про моторошний чорний грибок у перехворілих COVID-19 почали з’являтися спочатку в Індії. У тих, хто переніс хворобу в тяжкій формі, виявляли мукоромікоз і аспергільоз. Це так звані чорні грибки, які вражають носові пазухи, мозок, а також м‘які тканини обличчя, разом з очима, і легені. Шанси вижити з мукоромікозом – 50%. В Індії померлих спалювали на вулицях через переповненість крематоріїв.

 

Світлана Гук лікар-пульмонолог, завідувачка інфекційним відділенням Київської міської клінічної лікарні №17 розповідає:

 

"Мукоромікоз я у нас не зустрічала. Але в Україні трапляється інше грибкове захворювання – аспергільоз. Це захворювання не тільки з’явилося, але й було до коронавірусу". Носієм грибка аспергілу, який спричиняє аспергільоз, може бути кожен. Шматочки цих грибів усюди: у повітрі, в ґрунті, в приміщеннях, на їжі, каже лікарка.

 

Багато хто є носієм цього грибка і не підозрює про це. Зазвичай він не загрожує здоров’ю, бо імунітет не дає йому розвиватися в організмі.

 

"Будь-яка пліснява – це гриби. Грибок може потрапляти як із повітрям, так і з їжею, наприклад, запліснявілим хлібом. Частинки аспергілу можна знайти в повітрі, якщо взяти проби", – додає Гук.

 

Кому загрожує чорний грибок і як він пов’язаний з COVID-19?
Чорний грибок не пов’язаний із COVID-19, кажуть лікарі. Статистика збільшилась через покращення діагностики, бо наразі більше уваги до легеневих проблем. А з’являється грибок через лікування препаратами, які пригнічують імунітет. Виявити грибок на початкових етапах дуже складно.

 

"В Україні недодіагностика аспергільозу як такого. Я як лікар-пульмонолог зіштовхнулася з цим захворюванням і не можу сказати, що воно пов’язане з COVID-19. Воно більше пов’язане з лікуванням. Лікування COVID-19 супроводжується призначенням антибіотиків і гормональних препаратів. Залежні від кисню пацієнти отримують гормони, які знижують імунну відповідь. Тому люди, яку отримують гормони в групі ризику розвитку будь-яких грибкових уражень", – каже Світлана Гук.

 

Також у зоні ризику й ті, хто займається самолікуванням і п’є антибіотики або гормони без призначення і контролю лікаря.

 

Які симптоми чорного грибка і як його лікують?
Аспергільоз та інші чорні плісняві грибки – латентні, в’ялі і довгограючі. Людина може хворіти і не розуміти чим.

"Людина може задихатися, падає сатурація, але грибок важко помітити на рентгенограмі. При цьому через певний час він виявляється на повну і займає всю частину легень. У нас дуже багато фіксували аспергільоз у тих, хто хворів у тяжкій формі. І його лікують стаціонарно дуже довго", - говорить Інна Андручович лікар-інфекціоніст.

 

Навіть описати загальні симптоми – неможливо, оскільки все залежить від того, який орган вразив грибок і наскільки агресивно розвивається. Зазвичай лікарі роблять дослідження на наявність грибка, якщо людина тяжко перенесла COVID-19, але залишаються симптоми без підвищеної температури. Часто в таких випадках виявляють плісняві гриби.

 

"Але це майже ті самі запалення, які ми бачимо при бактеріальних процесах. Вони відрізняються по аналізам і клінічному перебігу, що можуть помітити лікарі. Його лікують протигрибковими препаратами, але не всі протигрибкові препарати однаково ефективні проти різних грибків. При вчасному лікуванню все лікується", – зазначає Світлана Гук.

 

Чи може чорний грибок викликати епідемію?
Грибкові захворювання дуже рідко викликають епідемію, каже Інна Андрусович, інфекціоніст. Вони повільні і не переносяться повітряно-крапельним шляхом. Їхнє поширення залежить від клімату. Грибок поширюється там, де тепло і сиро.

"У нас поки дуже холодно, що не сприяє грибковій інфекції, принаймні у нас такий початок літа, а далі буде видно", – каже Андрусович.

 


Джерело: segodnya.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
1
Сміх
15
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)