У Запорізькій області осипається листя з плодовитих дерев: причини Есть фото

11 Червня 2021 09:13  0  885

У регіоніУ Запорізькій області осипається листя з плодовитих дерев: причини

Жителі Запоріжжя бурхливо обговорюють у соцмережах ситуацію – з плодових дерев, зокрема з абрикосів, почало осипатися листя. Виявилось, що проблема існує не тільки в місті, але й по всій області.


Моноліоз — грибкове захворювання плодових дерев. Воно – не нове, періодично виникає, та цього року для його розвитку та розповсюдження сприятливі умови, кажуть експерти. Зокрема, дощі.

 

“Це і підвищена вологість, і також у нас пізні весняні паморозки були у цьому році і це сприяло розмноженню багатьох збудників, в першу чергу, це грибкові захворювання різні і також бактеріальні захворювання. Це призвело до пошкодження даже здорових дерев, це призвело, до некрозів, тобто відмирання тканин і в подальшому, ось ми спостерігаємо опадання листків”, – зазначила доцент кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ Ірина Приступа.

 

У першу чергу, страждають кісточкові породи дерев — абрикоси та персики. У меншій мірі – вишня, слива, черешня. На урожайність це також вплине, кажуть фахівці. Адже листки забезпечують рослину органічними речовинами. Крім того, грибкові захворювання дерев, окрім листя, вражають і безпосередньо самі плоди.

 

 

Втім, запобігти таким пошкодженням – можна. В першу чергу, за допомогою спеціальних препаратів для рослин.

 

“Фунгіциди, так звані. Протигрибкові, якими можна оприскувати дерева, але ви розумієте, що в умовах міста цього робити не можна, це отрута, це хімікати. Але на присадибних ділянках люди, звичайно, обробляють. Ну, знову таки, після кожного дощу потрібно обробляти знову”, – порадила Ірина Приступа.


Джерело: tv5.zp.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
3
Сміх
26
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)