Чому мертві душі “оживають” під час виборів

11 Листопада 2020 09:46  0  907

Події містаЧому мертві душі “оживають” під час виборів

Неприємні ситуації, коли у списки виборців вносяться померлі особи, - не рідкість. Оптимісти, помічаючи недолугість в роботі відповідних структур, сподіваються на те, що голос померлого родича не використають в голосуванні, інші - вбачають у цьому серйозні махінації.

 

Та, безперечно, для всіх учасників виборчого процесу такі несподіванки несуть негативні емоції. Подібна історія сталася з мешканцем села Інженерного.

 

“Моя мати, мешканка села Інженерного, померла ще у 2013 році на території РФ, де проживала кілька останніх років. Поховали на батьківщині. До кожних виборів наша сім'я продовжує отримувати на ім'я померлої запрошення для голосування. На попередніх президентських виборах навіть приїздили додому з урнами для голосування.


На виборчій дільниці я заявляв про її смерть. До того ж, довідку про смерть одразу після поховання матері надавали до сільської ради, тоді ж її виписали. Але інформацію не передали до реєстру виборців, хоча я особисто звертався з цією проблемою до голови сільради. Мені обіцяли, що матір зі списків приберуть.

 

Під час останніх місцевих виборів знову та ж картина - померла внесена до списків виборців. Помітивши це, я не витримав і своєю рукою закреслив її ім'я у списках. Мої дії на виборчій дільниці зафіксували і оформили як дрібне хуліганство. Тепер маю з'явитися до суду та отримати покарання.
Виходить так, що зі свого боку я доносив інформацію про смерть людини, а як результат - залишився винним. Продовжуємо жити в Гоголівські часи, де існують “мертві душі”,” - коментує Ігор Ластенко.

 

“Документ про смерть громадянина за місцем прописки повинна надіслати міграційна служба або ж надають родичі померлих. Якщо ж такі документи не надати, у господарській книзі сільської ради “мертві душі” можуть числитися вічність. Так само відносно держреєстру виборців. Якщо дані померлої містяться у списках виборців, значить до реєстру виборців не дійшли документи про смерть особи,”- коментують у Інженерненській сільраді.

 

Костянтин Гринько, начальник відділу держреєстру виборців Пологівської РДА, пояснив алгоритм дій, які мають виконати зацікавлені особи, аби не допустити подальшого розміщення даних у списку виборців на наступних виборах.

 

“Списки виборців централізовано формуються центральною виборчою комісією. Родичі померлого надають документи про смерть до відділу держреєстру виборців Пологівської РДА, працівники якого внесуть відповідні зміни до реєстру.

 

Члени дільничної виборчої комісії, в разі виникнення випадків внесення недостовірних даних виборців до списків, подають повідомлення до відділу держреєстру виборців. Ми перевіряємо інформацію і вносимо відповідні зміни. З даної виборчої дільниці повідомлень не надходило.

 

В разі відсутності документів про смерть родича, за зверненням громадян, працівники відділу держреєстру виборців можуть звернутися до відділу РАГСу за підтвердженням факту смерті. Без документального підтвердження вилучити людину зі списку виборців не зможемо.”

 

У сільраді пояснюють: в разі надання свідоцтва про смерть держслужбовці сформують подання про внесення змін і направлять його до відділу держреєстру виборців, щоб надалі уникнути непорозумінь.


Можна звернутися і на дільничну виборчу комісію, члени ДВК також можуть провести аналогічну процедуру.

 

Щоб уникнути неприємних ситуацій під час голосування, краще завчасно звернутися до виборчої дільниці і перевірити свої дані та дані рідних у списку виборців, радять у ДВК.

 

Комісії розпочинають свою роботу за два тижні до виборів, і на цьому етапі можна легко коригувати дані.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
5
Сміх
24
Жах
18
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)