Унікальну будівлю колишньої земської школи знято з аукціону

22 Жовтня 2021 09:55  0  816

Новини ГуляйполяУнікальну будівлю колишньої земської школи знято з аукціону

Нещодавно Гуляйпільська міська рада виставила на продаж колишню будівлю земської школи, споруджену у 1912 році

 

Запорізька область могла б залишитися без унікальної будівлі колишньої земської школи, зведеної за проектом Олександрівської повітової земської управи. Будівля площею понад 170 квадратних метрів у селі Новомиколаївка, що входить до складу Гуляйпільської ОТГ, виставлена на торги "під розбір".

 

Але, громадськість забила через це на сполох та звернулася до Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА. Тому враховуючи позицію істориків та краєзнавців щодо унікальності споруди земської школи 1912 року, розміщеної у селі Новомиколаївка, станом на 21 жовтня 2021 року нежитлову будівлю знято з аукціону та ліквідацію припинено.

 

За словами керівника Департаменту Владислава Морока, колишня школа, в якій донедавна розміщувалися сільрада і виконком Новомиколаївки, є унікальним зразком приміщень такого типу. Таких в Запорізькій області залишилося не багато. "Будівля земської школи є потенційно цікавим об’єктом для включення її до туристичних маршрутів регіону та заслуговує на збереження для нащадків", – зазначив Мороко.

 

Для того, аби врятувати будівлю від знищення, працівники Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини 18 жовтня провели її обстеження та фотофіксацію та готують історичну довідку для включення будівлі до переліку щойно виявлених пам’яток культурної спадщини з подальшим взяттям на державний облік.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
4
Сміх
3
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)